06.05.2018 11:19


Univerzity se předvedly na Brněnském Majálesu

Autor: Martina Hykšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Na Majálesu se prezentovaly brněnské univerzity a mezi nimi i Masarykova univerzita. Studentské spolky si připravily v chillout zóně spoustu aktivit, za které mohli návštěvníci vyhrát různé ceny – od bonbonů až po počítačové hry.

Kandidát MU Jan Grygera se přišel podívat ke stánku svého hokejového týmu. Foto: Martina Hykšová

Brno – Masarykova univerzita se spolu s dalšími univerzitami prezentovala na brněnském Majálesu. V chillout zóně měly spolky připravené aktivity a hry. Pokud si chtěli účastníci festivalu odpočinout, mohli využít lehátka a nafukovací gauče.

Studentské organizace si většinou připravily kvízy, které souvisejí s jejich činností. Některé z nich vytvořily i zábavné hry, aby se příchozí nenudili. Oblíbenou činností zúčastněných byl stolní hokej, který připravil tým HC Masaryk University. „Líbilo se mi, že jsme se všichni semkli a vytvářeli něco společného za celou univerzitu,“ komentovala zástupkyně Lemur.mu Kateřina Koutná.

Univerzitu však neprezentovaly jen spolky, ale především kandidáti na krále a královnu Majálesu Jan Grygera a Aneta Synková. Královský pár šel průvodem se skupinou Jelen od náměstí Svobody, na výstavišti se pak účastnili festivalových výzev. Připravili také akci pro své voliče – každý, kdo jim dal hlas, dostal zdarma cukrovou vatu.

Kromě Masarykovy univerzity se na Majálesu prezentovaly i Veterinární a farmaceutická univerzita, Mendelova univerzita, Vysoké učení technické a Univerzita obrany. VFU u svých stánků měla hru Twister, zmrzlinu ze suchého ledu či ukázky první pomoci zvířatům. Mendelu si také přichystala aktivity spojené se svými obory. Příchozí si mohli vyzkoušet třeba dojení. VUT nabídlo ukázky techniky a robotů. U stánku Univerzity obrany byli účastníci festivalu svědky ukázky bojového umění. „Stánky jsou super, poskytují příjemné rozptýlení mezi koncerty,“ řekla studentka VUT Miluše Havlová.

Klíčová slova: majáles, Brno, zábava, univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.