22.04.2014 08:59


Univerzity opět proti sobě, tentokrát ve florbale

Autor: Pavlica Tomáš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnské studentské spolky chystají  další střet mezi Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým. Hráči opět zkříží hokejky, tentokrát však na palubovce haly ve Vodově ulici.

Brno - V pondělí 28. dubna se odehraje další souboj univerzit. Populární a prestižní duel mezi dvěma největšími brněnskými univerzitami se tentokrát odehraje ve florbale. V nové hale na Vodově ulici si to rozdají vybrané týmy MU a VUT.

O prestiži utkání svědčí i soupisky obou týmů. „Naprostá většina hráčů MU je z extraligy nebo první ligy," uvádí hráč MU Ondřej Macků. Kvalitu hráčů VUT potvrzuje přímo jejich trenér Jiří Kysel. „Přednost dostali kluci, co hrají první ligu a extraligu. Někteří si nominaci zasloužili předchozím reprezentováním VUT," dodává Kysel. Stoupá zájem i mezi hráči se univerzitního souboje zúčastnit. „Některé hráče jsem musel kvůli kapacitním důvodům odmítnout," potvrzuje vzrůstající prestiž souboje Kysel.

Hráči budou mít o motivaci postaráno. Zápas pro ně slouží jako příprava na Akademické hry, které se konají v červnu v Liberci. „Zároveň očekáváme výborné publikum a skvělou atmosféru, takže i proto bereme zápas vážně,“ dodává Macků. Jedna z organizátorek akce Gabriela Pírková čeká účast kolem tisícovky diváků.

Pozvánka. Foto:Florbalový souboj univerzitZápas organizují studentské spolky MUNIE a Studenti pro studenty. Ty také připravily bohatý doprovodný program. „Diváci se mají opravdu na co těšit. Kromě občerstvení připravujeme fanzóny, fotokoutek, profesionální barevné líčení nebo stánek brněnského florbalového klubu Bulldogs,“ vyjmenovala program Pírková. Fanoušci si užijí o přestávkách mezi třetinami přímo na hrací ploše dovednostní soutěže. Budou soutěžit v přesnosti a rychlosti své střelby o věcné ceny. Více informací se můžete dovědet na facebookové události souboje zde.

A co mohou vyhrát samotní hráči? „Ani nevím, jestli nějaké cena je. Nám je to jedno, chceme vyhrát za každou cenu,“ prohlásil hráč MU Macků. „Zápas bereme prestižně, kluci do toho dají určitě všechno,“ oponuje trenér VUT Kysel. Kdo bude vítězem florbalového souboje univerzit se dozvíme 28. dubna.

Klíčová slova: florbal, souboj univerzit, MU, VUT,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.