30.09.2013 11:38


Univerzitní ligu v malé kopané zahájilo exhibiční utkání

Autor: Michal Bělský | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Slavnostní zahájení Starobrno Univerzitní ligy v malé kopané se uskutečnilo v neděli 29.září ve sportovním areálu Sokol Brno. Do historicky prvního ročníku se zaregistrovalo čtyřiadvacet týmů, které si zahrají o pohár pro nejlepší fotbalový tým z Masarykovy univerzity. Kromě samotného zahájení si organizátoři akce připravili pro diváky i doprovodný program.

Areál Sokola Brno včera hostil slavnostní zahájení Starobrno Univerzitní ligy v malé kopané, která během podzimu a jara nabídne dohromady dvaadvacet ligových kol. Soutěž je rozdělena na dvě skupiny po dvanácti týmech, které se spolu utkají o osm postupových míst do play-off. Vítěz ligy pak odehraje přátelský dvojzápas s německým mistrem obdobné soutěže a navštíví pivovar Amstel v Holandsku.

Vedle exhibičního utkání připravili organizátoři i doprovodný program | Foto: Michal Bělský

Organizátoři naplánovali začátek celé akce na druhou hodinu odpolední, ale kvůli časovému skluzu začal program až o dvě hodiny později. První na pořadu dne byl přátelský turnaj v beach volejbalu, do kterého se přihlásily pouhé čtyři týmy. Silný divácký i účastnický nezájem provázel celou akci, s čímž trojice organizátorů nepočítala. "Je to škoda, že přišlo tak málo lidí. I když se počasí povedlo, zůstali asi raději doma," uvedl jeden z organizátorů soutěže Javer Gusejnov. 

Kromě beach volejbalového turnaje si mohli diváci vyzkoušet i lukostřelbu, kterou vedl zkušený lučištník ze Slovenska. Před slavnostním výkopem proběhla exhibice freestyle fotbalistů, po které na umělý trávník nastoupily týmy TJ Sokol Plan B a Praetors C.F. Oba kluby nabídly pohledný útočný fotbal a samotné utkání skončilo remízou 4:4. Utkání sledoval i Jiří Sedlák, návštěvník akce. "Kluci hráli opravdu dobře, byla radost se na ně koukat," ocenil Sedlák oba týmy a posteskl si nad slabou návštěvou. "Takové akce se často nekonají a je jen škoda, že se tu nesešlo více lidí," dodal Sedlák.

Po celou dobu akce se mohli diváci občerstvit hned vedle hřiště, kde organizátoři postavili stan s improvizovanou hospodou, ve které si mohli dát i teplé jídlo. "Alespoň se máme kde zahřát, když už je taková zima," postěžoval si pan Sedlák na počasí. Pořadatelé včerejšího odpoledne měli z průběhu celého odpoledne smíšené pocity. "Snažili jsme se uspořádat show, která měla přitáhnout stovky lidí. Bohužel dorazila necelá padesátka, ale i tak jsem zaznamenal převážně kladnou odezvu," shrnul pocity z celé akce Gusejnov. Trojice organizátorů nicméně doufá, že návštěvnost samotné ligy bude mnohem vyšší a že se nebude opakovat včerejší scénář.

Klíčová slova: sport, fotbal, malá kopaná, univerzitní liga,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.