12.03.2014 15:47


Univerzitní liga v malé kopané zahájila svou jarní část

Autor: Barbora Ostřížková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dvě branky, tráva a fotbalový míč. Na první pohled se může zdát, že je řeč o fotbalu. Ano, ale o jeho menším bráškovi. Včera totiž otevřelo jarní část Univerzitní ligy v malé kopané už 12. kolo. Fotbalisté z deseti týmů se střetli v pěti utkáních na hřišti Sokola v Brně.

Fotbalové celky skupiny B se připravují na druhou půli zápasu.BrnoKaždý týden bude Univerzitní liga hostit celkem dvanáct zápasů, v nichž se proti sobě utkají celky složené z hráčů Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického.

Včera zahájil jarní část univerzitní ligy ve skupině A průběžně čtvrtý Beer Team, který se střetl s jediným převážně ženským týmem Mixed Trotters, kteří v tabulce drží poslední třinácté místo. Už první půlka zápasu jasně ukázala převahu Beer Teamu v podobě výsledku 5:1 při poločase. Ten ve druhé půli ještě přitvrdil a náskok nad soupeřem zvýšil na rekordních 12:2.

Nejlepším střelcem zápasu byl bezpochyby Marcel Piešťanský, který svému týmu pomohl pěti góly. Vyrovnanější souboj pak mohli návštěvníci vidět s úderem dvacáté hodiny, kdy na trávník naklusal průběžně druhý tým FC Pálené a předposlední Sebranka. Druhý tým tabulky si po celou dobu zápasu udržoval mírný náskok a nakonec také těsně zvítězil nad Sebrankou 3:2. Jako poslední se proti sobě postavili Strážci vesmíru a studenti programu Erasmus za celek FC Joga Bonito. První půlka zápasu přinesla remízu v podobě průběžného výsledku 2:2. O tvrdý nástup se však ve druhé půli postarali FC Joga Bonito, kteří vstřelili dalších šest gólů, a přesvědčivě tak porazili soupeře 8:3.

V rámci skupiny B se nejprve utkaly celky ASN Brno a Derniéry C.F. Šestý a osmý tým tabulky předvedly velmi vyrovnaný souboj a zápas tak skončil remízou 2:2. Po nich nastoupili FSPS, kteří vedou průběžnou tabulku skupiny B proti desátým TJ Sokol Plán B. V první půlce vstřelil jedinou branku zápasu Ľubomír Pepich a zajistil tak pro svoje mužstvo výhru. TJ Sokol Plán B tedy podlehl celku FSPS 0:1.

Ve skupině A proti sobě ve druhé části ligy nastoupí třináct týmů, ve skupině B pak o jeden tým méně. Fanoušci mohou přijít podpořit svůj oblíbený tým vždy od pondělí do středy od sedmi do devíti hodin večer na sokolské hriště naproti Nejvyššímu soudu, a to až do 6. května, kdy Univerzitní liga pozná svého prvního vítěze v historii této soutěže.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.