27.03.2014 12:01

Univerzitní liga pokračuje dalším nabitým kolem

Autor: Keppert Marek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Univerzitní liga pokračuje dalším kolem zápasů v soubojích o play-off. Nechyběly překvapivé zvraty zápasů, stejně jako komplikace s docházkou.

Brno – Šestnácté kolo univerzitní ligy odstartoval zápas mezi předposledním týmem skupiny A Sebranka a posledním týmem Mixed Trotters. Tento týden mezi sebou soupeřily týmy obou skupin a měly možnost zabojovat o lepší postavení pro postup do play-off.

Tým se radí před začátkem zápasu. Foto: René PazderaMixed Trotters se zatím nepodařilo získat jediný bod, napětí před zápasem tedy bylo znatelné. První poločas skončil nerozhodným skóre 0:0, ale fotbal stál zato. Hned po přestávce začal kádr Sebranky tlačit a vysloužil si za to první gól už dvě minuty po začátku druhé části herní doby. Krátce nato Martin Holeček vsítil druhou branku domácích, a potvrdil tak vedení. Do konce zápasu už nepadly žádné góly a skončil tedy 2:0 pro Sebranku. Týmu Mixed Trotters se tedy opět nepodařilo získat ve skupině A ani bod.  „Zklamalo mě, že se Mixed Trotters nepodařilo víc zabojovat. Už by si to vítězství zasloužili,” řekl divák David Pištek. Mezitím na druhém hřišti deklasoval osmý celek B skupiny FC Boyband poslední tým FC Kredity budou stačit skóre 4:1.

Další zápasy skupiny B dopadly také velkým brankovým rozdílem. Pozdní sběr porazil TJ Sokol Plán B vysokým skóre 5:1. Stejným výsledkem dopadl i zápas této skupiny mezi ASN Brno a Diletanti. Ti se touto vysokou výhrou dostali na druhé místo se ztrátou pěti bodů za vedoucí FSPS. „Po těžké prohře TJ proti Impériu minulý týden je to neuvěřitelné, jak dobře dnes hráli,” říká Pištek. Nejnapínavější zápas večera ovšem nabídla skupina A, kdy proti sobě nastoupily kádry, které od sebe dělí jen jedno místo v tabulce. Kaša Team otevřel skóre ve třinácté minutě po gólu Jana Burgeta. Do poločasu stihli TJ Strážci Vesmíru vyrovnat, jen aby dvě minuty před přestávkou vstřelil druhý gól Kaša Teamu Tomáš Klemeš. Hráči TJ se v kabině pořádně nabudili, jelikož v druhé polovině předváděli úplně jiný fotbal. Nakonec se jim podařilo uhrát po vynikajícím druhém poločase těžce vydřenou výhru 4:3. I po tomto výsledku ovšem pořád na TJ ztrácí jeden bod.

Stejně jako minulý týden se i tento neobešel bez komplikací, a odehrálo se tedy jen pět zápasů kvůli kontumaci. Nedostavil se tým Maurové ovečky, a díky tomu se jejich protivníci FC Pálené vyšvihli na druhé místo v tabulce.

Stisk je mediálním partnerem Univerzitní ligy.

Klíčová slova: fotbal, univerzitní liga