20.03.2014 10:06

Univerzitní liga: Jarní boje o postup do play-off jsou v plném proudu

Autor: Slávik Martin | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Chladný středeční večer nabídl fanouškům malé kopané další porci zápasů Univerzitní ligy. Z plánovaných šesti duelů však nakonec bylo sehráno jen pět. Hráči FC Joga Bonito se na zápas nedostavili a jejich soupeř Kaša Team tak zvítězil kontumačně.

Brno – Očekávaným šlágrem skupiny B byl zápas mezi dosud jediným neporaženým týmem FSPS a výběrem ASN Brno, který je tvořen veskrze zahraničními studenty. Ačkoli celek ASN Brno bilancuje na osmém místě tabulky, dokázal suverénního lídra soutěže pořádně potrápit. K vidění byl vyrovnaný zápas od branky k brance. Vedení FSPS v prvním poločase zajistil kapitán Štěpán Juránek. Do druhého poločasu však vstoupili aktivněji hráči ASN Brno, přičemž se jim podařilo nastřelit tyč soupeřovy branky. Okamžik na to se již radoval z vyrovnání Vlado Petrusev. Hra se velmi přiostřila a rozhodčí musel řešit několik nedovolených zákroků. Hráči FSPS postupně ovládli hru. Kýžený gól na 2:1 vstřelil po pěkném uvolnění a následném úniku Jiří Nejezchleba. Poté se po týmové akci trefil znovu Juránek. Na konečných 4:1 pro FSPS upravil skóre Jakub Slovák. „Pětačtyřicet minut se hrálo vyrovnané utkání. Nakopl nás gól na 2:1, po kterém jsme začali kontrolovat hru,“ zhodnotil zápas střelec dvou branek FSPS Štěpán Juránek. Na vedlejším hřišti mezitím deklasoval tým FC 2 Goals 1 Cup celek Mixed Trotters 6:0.

Ve skupině A nastoupilo Bagattino proti Praetors C. F. Utkání nabídlo fanouškům spíše bojovný fotbal. V prvním poločase mělo více ze hry Bagattino, jenž svoji snahu přetavilo ve tři góly. Nutno dodat, že všechny padly po krásných střelách z dálky. Za zmínku stojí především rána do šibenice, po které se radoval těsně před přestávkou Patrik Mašlej. Ve druhé půli se dokázal tým Praetors vzchopit a díky dvěma vstřeleným brankám sahal po bodu za remízu. Bagattino však udrželo výsledek 3:2. V souběžně hraném utkání skupiny B podlehlo FC Big Test Icicles Pozdnímu sběru 4:8.

Následující utkání mezi FC Joga Bonito a Kaša Teamem nebylo sehráno. Prvně jmenované mužstvo se nedostavilo a Kaša Team tak bez boje zvítězil kontumačně 5:0. „Kontumaci řešíme v rámci Univerzitní ligy poprvé. Tým Joga Bonito čeká pokuta. Navíc bude muset uhradit pronájem hřiště,“ řekl jeden z organizátorů ligy Michal Daniel.

Poslední zápas večera svedl ve skupině B dohromady FC Boyband a Impérium, které hnal za vítězstvím hlouček hlasitě povzbuzujících fanoušků. Celek, který tvoří veskrze hráči ze Slovenska, se navíc mohl spolehnout na nejširší lavičku náhradníků. Díky pravidelnému střídání mělo Impérium po celý zápas více ze hry. Poločas přesto skončil nerozhodně 1:1. Utkání tak rozhodl ve prospěch Impéria až ve druhé půli přesnou střelou k tyči Róbert Mazúr, čímž posunul svůj tým na druhou příčku tabulky.