13.05.2020 18:45


Univerzitní kino a obchod Scalanterie se znovu otevírají veřejnosti

Autor: Kateřina Benáčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Kina, divadla, nákupní centra i knihovny se po dvouměsíční pauze vrací k provozu. Za omezených podmínek začíná znovu fungovat Univerzitní shop Scalanterie i Univerzitní kino Scala. Diváci se mohou těšit na letošní filmové hity, jako jsou Králíček Jojo nebo dokument V síti.

Univerzitní shop v kině Scala. (Archiv: Kinoscala.cz)

BRNO - Univerzitní kino Scala začalo znovu fungovat v pondělí a Univerzitní shop Scalanterie, který se v areálu kina nachází, bude v provozu od 18. května. Masarykova univerzita jejich znovuotevřením reaguje na uvolňování vládních opatření souvisejících s koronavirovou krizí. Od 11. května je povoleno při splnění zvláštních podmínek pořádat akce s maximální kapacitou sto osob, a tak kina a divadla po dvou měsících neaktivity znovu otevírají své prostory divákům. 

Kino Scala od tohoto pondělí vrací na svá plátna letošní filmové hity, jako jsou dokument V síti nebo komedie Kralíček Jojo. Promítací program nabízí minimálně dva filmy denně. Kvůli koronavirové pandemii jsou v areálu z preventivních důvodů rozmístěny dezinfekční prostředky. Mezi diváky musí být podle pravidel Ministerstva zdravotnictví volné minimálně jedno místo a obsazena může být pouze každá druhá řada. V budově je dočasně zakázáno konzumovat jídlo i nápoje a návštěvníci by si v době své přítomnosti neměli sundávat roušky. 

Kvůli vládním opatřením se ve Scale zrušily veškeré plánované jarní události, a to včetně promocí. Ty se měly konat všechny červnové všední dny. Část z nich se přesunula na podzim, stejně jako většina zrušených akcí. „Návrat k pořádání konferencí, přednášek, festivalů a dalších organizačně náročnějších akcí bude mnohem pozvolnější, než je tomu v případě filmových projekcí, které lze uspořádat výrazně flexibilněji. Zatím to vypadá, že sezóna větších událostí se naplno rozjede až v září,“ uvedl manažer kina Petr Dimitrov.

Spolu se Scalou obnovuje svůj provoz i Univerzitní shop Scalanterie, který se nachází u pokladen kina. Scalanterie je momentálně jediným kamenným obchodem, v němž si mohou zájemci, kromě akademických publikací, pořídit i předměty propagující Masarykovu univerzitu. K fungování se navrátí v pondělí 18. května ve standardní otevírací době. Pro zboží se zákazníci budou moci vypravit každý všední den od desíti do osmnácti hodin. Na prodejně bude opět možné i vyzvednutí balíčků z e-shopu Masarykovy univerzity. „Scalanterie se vrátí ke svému klasickému provozu. Zákazníci si budou moci oblečení normálně zkoušet, jen budeme dbát na zvýšenou hygienu a používání dezinfekce. Vzhledem k malému prodejnímu prostoru omezíme počet osob v obchodě na maximálně dvě,“ řekla zaměstnankyně Univerzitního shopu Sofie Bojková. 

Klíčová slova: Masarykova univerzita, Scala, Scalanterie, znovuotevření, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.