05.12.2018 12:02


Univerzitní hokejovou bitvu o Brno vyhrála Masaryčka

Autor: Michaela Bilíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Derby s názvem Bitva o Štatl ovládl tým HC Masaryk Univerzity. Nad týmem Cavaliers Brno vyhráli hokejisté z Masarykovy univerzity v poměru 4:2 a zaslouženě si odvážejí pohár. 

Audio

    Jan Vaverka hodnotí první třetinu zápasu
         
    Autor: Michaela Bilíková

HC Masaryk Univerzity vyhrává Bitvu o Štatl

Brno - Před zápasem byly oba týmy pozitivně naladěny. Jeden ze zakladatelů Cavaliers Brno Pavel Pospíšil uvedl, že tým je dobře připraven a i přes jejich výsledky doufá ve vyrovnaný zápas. „Neměli jsme nejlepší rozjezd, ale teď už se to zlepšilo. Naši hráči jsou hodně nahecovaní a doufáme, že je to požene k lepšímu výkonu," řekl Pospíšil. Asistent trenéra HC Masaryk University Josef Novák byl před zápasem ještě pozivnější a doufal ve výhru. „Doufám, že to kluci vezmou pořádně za své, abychom nepřipustili žádné drama, nedejbože prohru," prohlásil Novák. 

Téměř třista třicet diváků v Hokejové hale mládeže čekalo na první gól více jak devatenáct minut. Skóre otevřel pár sekund před koncem první třetiny hráč HC Masaryk University Jan Vaverka. „Kavalíři se na nás určitě těšili. Je tady dobrá atmosféra a přišlo hodně fanoušků. Ta branka byla velmi důležitá, snad nám to tam napadá," zhodnotil první třetinu zápasu Vaverka. 

Ve druhé třetině skórovala Masaryčka hned v první minutě a zvedla tak skóre na 2:0. Autorem byl opět Jan Vaverka. V hledišti však byli během celého zápasu hlasitější fanoušci Kavalírů. Žádný další gól ale druhá dvacetiminutovka nepřinesla. „Máme šance, ale neproměňujeme je. Masaryčka hraje dobře, chytře čekají na gól," uvedl brankář Cavaliers Brno Marek Huzlík po druhé třetině. Dodal také, že stále doufá v obrat. 

Třetí třetina přinesla nejvíce gólů. Ve čtyřicáté třetí minutě zavěsil Matěj Florek z Masárny a necelou minutu po něm dostal puk za Huzlíkova záda další hráč z HC Masaryk Univerzity Jakub Heža. Hráči Cavaliers Brno ale nedopřáli brankáři Masaryčky Niru Tichonovi čisté konto a ve čtyřicáté osmé minutě snížil Daniel Polzer na 4:1. Další rychlý gól přidal jeho spoluhráč obránce Martin Antal a upravil tak stav na konečných 4:2. 

Minutu před koncem zápasu to ještě Kavalíři zkoušeli se šesti hráči na ledě s odkrytými zády, změnit skóre se jim ale nepovedlo. „Kluci si vychvalovali fanoušky, jediné co nás dneska srazilo, bylo, že neproměňujeme šance. V nějakých fázích zápasu jsme ale hráli lépe než Masárna," pochválil své hráče trenér Cavaliers Brno Ladislav Šoukal. 

Brněnský pohár tentokrát tedy převzal tým HC Masaryk University. „Dokázali jsme, že Brno je stále naše. Dneska jsme měli dost slabin, ale naše slabiny byly menší než Kavalírů. Měli jsme to ale pevně v rukou, ani na chvíli jsem si nepřipustil, že bychom mohli prohrát," řekl po zápasu kapitán vítězného týmu Peter Bustin.

Klíčová slova: hokej, EUHL, Cavaliers Brno, HC Masaryk Univerzity

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.