22.05.2012 22:46


Umělec Valér Kováč představil svoji výstavu Ticho světla

Autor: Magdaléna Daňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dnes v podvečer se v Křížové chodbě brněnské Nové radnice uskutečnila vernisáž výstavy sklářského výtvarníka Valéra Kováče. Výstavu nazvanou Ticho světla zhlédly desítky lidí. Mezi hosty byl mimo jiné herec Zdeněk Junák či zpěvák Laďa Kerndl.

Brno Výstava Ticho světla představuje průřez tvorbou sochaře a sklářského výtvarníka Valéra Kováče. Návštěvníci si až do konce července mohou v Křížové chodbě Nové radnice prohlédnout desítky skleněných výrobků a instalací. Autor se zabývá především zpracováním plochého skla, které s pomocí nejnovějších technologií modeluje broušením či malbou.

Výstava s názvem Ticho světla přilákala desítky návštěvníků. Foto: Magdaléna Daňková

Vernisáž výstavy zahájil po páté hodině brněnský primátor Roman Onderka. Ve své úvodní řeči řekl, že výstavu plánovali s umělcem již loni v létě. „Slíbil, že doveze do Brna díla, která ještě nikdy nevystavoval,“ uvedl.

Kromě něj pronesla pár slov o Kováčově umělecké tvorbě také historička Milena Flodrová, která připomněla jeho tuzemská i zahraniční ocenění a úspěchy, ale také uměleckou symboliku a význam skla. Za hlasitého potlesku pak předstoupil před početné publikum i Valér Kováč a poděkoval svým spolupracovníkům, primátorovi i publiku za to, že může v Brně svou tvorbu vystavovat. „Nikdo nedělá do šuplíku, každý se musí obnažit před blízkými,“ uvedl umělec. Nakonec dodal, že názor na jeho dílo si už musí udělat každý sám.

Několik slov o umělcově tvorbě pronesla také historička Milena Flodrová. Foto: Magdaléna Daňková

Mimo užitého umění se Kováč věnuje také architektuře. Podílel se na několika brněnských architektonických projektech, například na budově brněnské Investiční a poštovní banky či podobě pavilonu Obchodní komory v areálu brněnského výstaviště.

Klíčová slova: Valér Kováč, Ticho světla, Nová radnice Brno, brněnská kultura

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.