28.10.2013 20:40


Týnišťská desítka přilákala rekordní počet závodníků

Autor: Kateřina Šafářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Více než dvě stě padesát běžců se zúčastnilo dnešního závodu v Týništi nad Orlicí, který se konal již tradičně na státní svátek. Absolutním vítězem v běhu na deset kilometrů se stal Matěj Trávníček s časem 32:31. 

Týniště nad Orlicí – Běžci všeho věku se dopoledne rozcvičovali v okolí tělocvičny U Dubu v Týništi nad Orlicí. Konal se tam dvaadvacátý ročník běžeckého závodu "Týnišťská desítka".  Dětské kategorie začínaly od devíti hodin a o půl jedenácté startovali všichni dospělí rozdělení do osmi kategorií podle věku a pohlaví. „Velmi nás těší letošní ohromná účast, v závodě na deset kilometrů vyběhlo 253 závodníků, což je zhruba o sedmdesát více než v předchozím nejsilnějším roce," řekl hlavní rozhodčí Jiří Tyahur.  

 Běžci a běžkyně v hlavní kategorii jsou připraveni ke startu. Foto: Kateřina Šafářová

Nejrychlejší mužské výkony předvedli Matěj Trávníček (32:31) závodící za TJ Nové Město na Moravě, Kamil Krunka (32:41) z týmu SK Nové Město nad Metují a Leoš Pelouch (32:43) z družstva SK Chotěboř. Mezi ženami se nejlépe umístily Táňa Metelková (36:30) z týmu TJ Sokol Hradec Králové, Marta Fenclová (36:49) reprezentující AC Pardubice a Denisa Kozáková (39:14) z družstva Hvězda SKP Pardubice. Jeden z hlavních favoritů závodu Jiří Čivrný z klubu SK Nové Město nad Metují odstoupil kvůli zranění.

Závodníky přilákala nejen možnost sportovního vyžití, ale také samotná trať závodu. Ta je podle druhého nejrychlejšího běžce Kamila Krunky velice vydařená, vede převážně lesem a po rovinách. Je tudíž možné zaběhnout zde i velmi dobré časy. „Dnes se sešla solidní konkurence se spoustou mladých běžců. Po startu jsme utvořili čtyřčlennou skupinku ve složení Matěj Trávníček, Leoš Pelouch, Lukáš Gdula a já. Zhruba dva kilometry před cílem se Matěj Trávníček odtrhl a běžel si pro jasné vítězství, my ostatní jsme se poprali o druhé místo, které jsem naštěstí nakonec získal já. Se svým výkonem jsem naprosto spokojený, ještě v létě mě trápil zánět Achillovy šlachy a také problémy s kolenními vazy," komentoval závod Krunka.

Tabulku s kompletními výsledky naleznete zde.

Klíčová slova: Týnišťská desítka, běh, 10 km, závod

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.