24.04.2018 16:38


Týden učitelství přinese tradiční i nová témata v oblasti vzdělávání

Autor: Adéla Petřeková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Týden učitelství začal v pondělí 23. dubna na Filozofické fakultě. Po celý týden mohou zájemci navštěvovat workshopy, kde jim lektoři poradí, co dělat s neukázněnými žáky, nebo jak správně zavést technologie do výuky. Na přednášky se může přihlásit kdokoliv, kapacita je však omezená. Kromě workshopů organizátoři nabídnou i panelové diskuze.

Týden učitelství na FF. Foto: Adéla Petřeková

Brno – Týden učitelství na Filozofické fakultě, který trvá od 23. do 27. dubna nabídně bohatý program pro širokou veřejnost v učebnách budovy B. Program čtvrtého ročníku akce tvoří náměty studentů i učitelů z praxe na aktuální problémy ve školství. Organizátoři se tím snaží rozšířit možnosti vzdělávání učitelů a poskytnout půdu pro diskuzi o tématech, která je trápí. „Jedním z našich cílů je nabídnout studentům učitelství taková témata, kterým v běžné výuce není věnován dostatek času. Dale chceme studentům učitelství ukázat, že jejich vzdělávání nekončí odchodem z učebny, ale že existuje řada příležitostí k profesnímu rozvoji," vysvětlila organizátorka Klára Šlapalová.

Workshopy jsou vedeny interaktivní formou, jde spíše o prakticky směřované semináře než o přednášky. Lektoři jsou z Masarykovy univerzity, ale i odborníci mimo akademickou obec. Například workshop o tom, jak mluvit s žáky o hendikepovaných vedla Ladislava Blažková z Ligy vozíčkářů. „Na hendikepovaných lidech stále leží velké stigma," konstatovala Blažková. „Neznamená to ale, že by vozíčkáři nebyli normální lidé, a to je důležité vštěpovat i dětem," dodala. Rozmanitost akce oceňují i návštěvníci. „Plánuji jít na více workshopů, ale tento konkrétní mě zaujal, protože pojednával o úplně jiném tématu," sdělila svůj názor návštěvnice Martina Pavelková.

Program je zaměřen hlavně na studenty, kteří se připravují na povolání učitele. „Vítáni jsou však i učitelé z praxe, lektoři, studenti dalších oborů nebo jedinci, kteří působí v oblasti vzdělávání. O to podnětnější pak diskuze jsou,"  řekla Šlapalová.

Některá témata jsou tradiční a mají velký ohlas. Protože je kapacita workshopů omezená, dočkají se jich návštěvníci i příští rok. „Samozřejmě nabídneme i novinky reagující na aktuální potřeby a podněty studentů," přiblížila Šlapalová příští ročník.

Klíčová slova: Týden učitelství, univerzita, studenti, učitelé, Liga vozíčkářů

Fotogalerie">


">

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.