06.05.2011 08:50


Turnaje O pohár FSS se zúčastnila i nevidomá studentka, říká organizátor

Autor: Veronika Pořízková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dnešek je poslední den, kdy se zájemci mohou přihlásit na fotbalový turnaj O pohár FSS, který začíná v pondělí. Letos celou akci organizují dva studenti a podporuje ji i děkan fakulty Ladislav Rabušic.

BrnoFotbalový turnaj studentů a zaměstnanců Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity má dlouhou tradici a těší se velké oblibě. V pondělí vypuknou první zápasy a ve středu už fakulta bude znát nového vítěze. Na otázky o turnaji odpovídal jeden z organizátorů, student politologie Jaroslav Procházka.Organizátor turnaje Jaroslav Procházka. Foto: Veronika Pořízková

Co vás vedlo k organizování turnaje?

Turnaj neorganizuji sám, ale spolupracuji s Jakubem Matuškou. Letos se jedná už o desátý ročník, moje organizační aktivita tak nepředstavuje nic nového, jen navazuji. Pořádám turnaj proto, že se jedná o věc tradiční a zároveň velmi žádanou.

Jak tradice fotbalového turnaje vznikla?

Co vedlo první organizátory k uspořádání turnaje, to můžu jen domýšlet. Už je to dlouhá doba, nikoho z nich neznám, protože jsem v té době ještě chodil na gymnázium.

Konají se obdobné turnaje i na jiných fakultách?

Nejsem si toho vědom, ale neříkám, že to není možné. Nikdy jsem se o to nezajímal. My to organizujeme, abychom v rámci fakulty měli akci, kde můžeme dokázat, kdo z nás je ve sportu nejlepší.  Nevím ani o tom, že by se konal celouniverzitní turnaj. Vítězové turnaje O pohár FSS získávají jen nehynoucí čest a slávu na území fakulty.

Kdo se může do turnaje přihlásit?

Turnaj je otevřený všem, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s FSS, takže studentům, studentkám, zaměstnancům i absolventům. Dokonce si vzpomínám na situaci, kdy v jednom týmu, který se jmenoval Oko prozřetelnosti, hrála nevidomá studentka.

Přihlašují se dívky často?

Dívky se turnaje účastní poměrně pravidelně, ale pokud si vzpomínám, nikdy nesložily vlastní tým. Pravidelně se vrací i lidé, kteří již FSS dokončili, ale turnaj jim natolik přirostl k srdci, že si neváhají vzít v práci volno.

Učitelé se také účastní?

Ano, je to už tradicí. Jeden rok dokonce učitelé s týmem Dělníci politologie turnaj ovládli a ve finále na penalty porazili můj tým.

Podporuje fakulta turnaj?

Na fakultě sociálních studií se na turnaj pohlíží velmi pozitivně. Fakulta na turnaj pravidelně přispívá a nad letošním ročníkem převzal záštitu děkan Ladislav Rabušic.

Facebooková stránka turnaje je zde .

Klíčová slova: O pohár FSS, Fakulta sociálních studií, fotbalový turnaj, Jaroslav Procházka

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.