13.03.2018 15:12


Turistů v Brně přibývá. Láká je kultura, památky a gastronomie

Autor: Zuzana Vrbecká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnský region má co nabídnout tuzemským i zahraničním hostům. Češi do Jihomoravského kraje cestují především za kulturou, cizinci za architekturou a gastronomií. Že turistů v kraji přibývá, dokazují i nejnovější statistiky za poslední čtvrtletí minulého roku.  

ulice Česká

Brno – V posledním čtvrtletí měl Jihomoravský kraj nevyšší návštěvnost za posledních šest let, vyplývá z nejnovějšího měření Českého statistického úřadu. Návštěvnost má však nejkratší dobu trvání ve srovnání s ostatními kraji. To se snaží změnit Magistrát města Brna, který chce cílit na novou destinační značku. Ta má zajistit hlavně příval zahraničních hostů.

Větší počet turistů lze sledovat i přímo v ulicích krajského města Brna. „Přesné statistiky za rok 2017 sice zatím k dispozici nemáme, ale na základě těch z minulých let předpokládáme, že nárůst návštěvnosti Brna oproti roku 2016 by mohl být kolem 15 %,“ uvedla koordinátorka projektů cestovního ruchu Magistrátu města Brna Jana Pelikánová. Přílivu hostů napomáhá i umístění města na předních příčkách různých evropských i světových žebříčků. „Brno se může chlubit titulem město s šestým nejlepším životním stylem v Evropě. Je také čtvrtým nejlepším studentským městem na světě s nejlepším barem v Česku, a dokonce tady můžete potkat i nejlepší baristku na světě,“ dodala Jana Pelikánová.

Příbytek turistů dokládají i záznamy infocenter a brněnských památek. Mezi nejnavštěvovanější památky patří vila Tugendhat, kde je nutná rezervace i tři měsíce dopředu. Prohlídky omezené počtem patnácti lidí jsou tak neustále plné. „Zájem o návštěvu vily je od znovuotevření pro veřejnost v roce 2012 obrovský,“ řekl manažer vily Tugendhat Petr Dvořák. Rekordů v návštěvnosti dosahuje i Muzeum města Brna. V roce 2017 počet turistů vystoupal na rekordních 176 tisíc, informuje mluvčí Muzea města Brna Michael Kalábek.

Vysoké návštěvnosti Brna na konci roku 2017 přispěly i vánoční trhy v centru města, které nabízely bohatý program i chutné občerstvení. Dalším lákadlem v Brně je kromě památek, kultury a zábavy gastronomie. To potvrdila i pracovnice informačního centra pod krokodýlem Kateřina Krubová: „Jedním z prvních dotazů turistů po příjezdu je kam na dobré jídlo.“ I skrze tuto stránku Brna chce magistrát získat další návštěvníky. „Budeme lákat na Brno takové, jaké opravdu je – autentické, pohodové, přátelské a požitkářské,“ uvedla Jana Pelikánová.

Klíčová slova: turisti, Brno, cestovní ruch, památky, statistika

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.