18.04.2014 16:20


Turisté vyrazí počtyřicáté na Kyjovskou padesátku

Autor: Havlíčková Michaela | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Už příští sobotu se v Kyjově sejdou nadšenci pěší turistiky, aby absolvovali oblíbenou túru  - Kyjovskou padesátku. Letos ji bude Klub českých turistů Jiskra pořádat po čtyřicáté.

KyjovKyjovská padesátka je druhým nejstarším pochodem na Moravě a patří mezi dvacet nejstarších v celé České republice. Mezi domácími se již jedná o tradici a mnozí na ni chodí pravidelně. „Tento rok jsem v Praze, takže Kyjovskou padesátku bohužel nestihnu. Už jsem však domluvená s několika kamarády, že jí projdeme o týden nebo dva později,“ uvedla studentka informatiky Monika Frolcová.

Někteří chodí na Kyjovskou padesátku pravidelně. Foto: Tereza SvobodováTúra je rozdělena na několik jednotlivých tras od deseti až do padesáti kilometrů. „Ti, kteří se rozhodnou jít padesát kilometrů, jsou buď sportovci, kteří pravidelně chodí na výšlapy, nebo mladí lidé kolem patnácti let, kteří si potřebují dokázat, že to zvládnou,“ řekl organizátor Kyjovské padesátky Jaroslav Slabák. I tento rok plánují umístit organizátoři registraci na Kyjovskou padesátku před restauraci Sport Billy v Kyjově. Tam zaplatí účastníci registrační poplatek třicet korun, ze kterých se platí všechny náklady spojené s organizací. Ta zahrnuje i autobusovou kyvadlovou dopravu, která funguje mezi Kyjovem a Bohuslavicemi. Trasa v Chřibech vede přes louku Zavadilku a kopec svatého Klimenta až na Cimburk. Už sedm let se pochod pořádá jako vzpomínka na doktora Jiřího Hlaváče, který kyjovský turistický klub Jiskra po více než dvacetiletém zákazu znovu obnovil.

Pro rodiče s dětmi je na Zavadilce připraven program, na kterém se podílí z velké části kyjovský Dům dětí a mládeže. Na děti čeká deset stanovišť s úkoly a táborák, při kterém si budou moci opéct špekáčky. Odtud se potom buď vydají zpět pěšky desetikilometrovou trasou, nebo k návratu využijí autobusy.

Klíčová slova: Kyjovská padesátka, Chřiby, pěší turistika

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.