27.03.2013 10:24


Turisté i děti přivítali jaro na Kraví hoře

Autor: Tomáš Kára | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Prohlídnout si planetárium, upéct buřt nebo se projít po Masarykově čtvrti. To vše mohli návštěvníci zažít během sobotního Vítání jara na Kraví hoře.

I přes mrazivé počasí přišlo přivítat jaro na brněnskou Kraví horu několik desítek lidí. Návštěvníky sem předposlední březnovou sobotu přitáhla událost s názvem První jarní výšlap Klubu českých turistů (KČT) a Vítání jara na Kraví hoře, která lákala různorodým programem. „Akce je určena především pro rodiny s dětmi,“ řekla zástupkyně Jihomoravské oblasti KČT Hana Slabáková. „Zároveň si zde připomínáme i 125. výročí založení naší organizace a turistům nabídneme trasy k prvnímu jarnímu výšlapu,“ dodala.

Lidé stáli již od desáté hodiny frontu u infostánku KČT, který nabízel nejen informace o akcích pořádaných po celé České republice v rámci 125. výročí, ale i řadu propagačních materiálů. Většina příznivců turistiky využila i možnosti přispět desetikorunou na obnovu Bezručovy chaty na Lysé hoře, která vyhořela před více než třiceti lety.

Po oficiálním zahájení akce představiteli KČT, radnice městské části Brno-střed a Asociace turistických oddílů mládeže (tzv. Tomíci), začala návštěvníky bavit swingová kapela The Young Pekáč Mojmíra Bártka, která Vítání jara hudebně doprovázela celé dopoledne. Prostor před pódiem se ovšem velice rychle vylidnil, lidé se rozprostřeli po jednotlivých lákadlech, která na ně na Kraví hoře i v blízkém okolí čekala.

Zájemci mohli navštívit zpřístupněný kostel sv. Augustina nebo starou budovu planetária. Turisté, kteří se sami nevydali na jednu z nabízených tras, se mohli zúčastnit komentované procházky Masarykovou čtvrtí s prohlídkou historických vil. Oddíly Tomíků měly připravenou řadu aktivit pro děti, například hod podkovou na cíl, jízdu na koloběžce nebo možnost si vyzkoušet číst Braillovo písmo. Zahřát se lidé mohli teplými nápoji u stánků s občerstvením nebo u ohně, kde pořadatelé připravili špekáčky k opékání.

První jarní výšlap, který je v podstatě i zahájením turistické sezóny, se konal za spolupráce „Kávéesky“ (Kulturního a vzdělávacího střediska Brna-střed), KČT a radnicí městské části Brna-střed. Letošní ročník byl padesátý sedmý.

Klíčová slova: jaro, Kraví hora, akce, děti

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.