02.03.2014 20:05


Triatlonisté na Pradědu bojovali o titul mistra republiky

Autor: Přindišová Kateřina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Letošní Jesenický zimní triatlon vyhrál Slovák Tomáš Jurkovič, který je zároveň úřadujícím mistrem Slovenské republiky. Titul mistra České republiky vybojoval Pavel Jindra, který celkově skončil druhý. Závodníci absolvovali devítikilometrový výjezd z Karlovy Studánky na horském kole, dva čtyřkilometrové okruhy na běžkách a závěrečný běh na nejvyšší horu Jeseníků.

Pavel Jindra vybíhá do poslední části závodu. Foto: Kateřina PřindišováKarlova Studánka - Čtvrtý ročník Jesenického zimního triatlonu byl spojeným mistrovstvím České a Slovenské republiky. Tyto tituly vybojovali Tomáš Jurkovič za Slovenskou republiku a Pavel Jindra za Českou republiku. Nejrychlejší ženou v cíli a zároveň mistryní České republiky byla Helena Erbenová. Ze slovenských závodnic dojela s nejrychlejším časem Lubomíra Kalinová. Triatlonisti poměřili své síly v prostředí nejvyšší hory Jeseníků, na Pradědu.

Závodníci startovali krátce po poledni z Karlovy Studánky. Na horských kolech vyjeli na Ovčárnu až k chatě Kurzovní, kde se nacházelo depo. První jezdci zde byli během půl hodiny. Poslední úsek trasy musela většina závodníků kolo po sněhu vytlačit. Do druhé části na běžkách vyjížděl jako první český reprezentant Pavel Jindra. „Překvapilo mě, že jsem byl tak vepředu. Před pár týdny jsem spadl z kola a měl několik zranění. Až dva dny před závodem jsem se rozhodl, že nastoupím,“ komentoval svůj výsledek Pavel Jindra. „S celkovým druhým místem jsem velice spokojen, skoro víc, než kdybych vyhrál,“ uvedl Jindra.

Pavel Jindra vedl i v poslednední části závodu běhu k vrcholu Pradědu a zpět. V závěru ho však předběhl Tomáš Jurkovič, který zvítězil s čaem jedna hodin a dvacetpět minut.

Na frekventované křižovatce tratí u chaty Kurzovní, se mísili závodníci s chodci a rekreačními běžkaři. Někteří návštěvníci byli zmatení, kudy mají vlastně jít. „Nikdo nám neřekl, kudy máme jít. Vůbec jsme nevěděli, že tu jsou závody,“ řekla návštěvnice Karolína Kociánová, která sem vyrazila na běžky z Ostravy.

Organizátoři museli po celou dobu závodu napomínat kolemjdoucí, aby dávali pozor a chodili pouze ve vyhrazeném prostředním pruhu. Především v místě, kde závodníci sjížděli ve velké rychlosti na běžkách do cíle. Závodník David Jílek však ani v tomto sjezdu neměl problém, podle něj to měli organizátoři dobře zvládnuté.

Pro chodce i rekreační běžkaře organizátoři vyhradili prostřední pruh cesty. Tento způsob organizace závodů se některým návštěvníkům nelíbil. „Lidi posílají do prostředního pruhu a zároveň tam posílají i ty běžce. Podle mě by měli mít zvlášť pruh. Mají v tom trochu guláš,“ postěžoval si další návštěvník Boris Faltus. Jinak se mu ale závody líbily, i když o jejich konání také dopředu nevěděl.

Klíčová slova: triatlon, mistrovství, Jeseníky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.