25.04.2018 22:00


Trend nakupování v bazarech neustále roste. Mají pořád co nabídnout?

Autor: Petra Stanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Atrium Fakulty sociálních studií se ve středu změnilo na bleší trh. Studenti si mohli přijít koupit nejenom oblečení, ale i staré vinyly nebo knihy. Akci Bazárek už pátým rokem organizovalo studentské Radio R, potrvá do čtvrtka. V posledních letech bylo nakupování oblečení z druhé ruky trendem. Dnes už jsou z prodejen většinou vybrány ty nejlepší kousky a lidé si nemají co koupit. 

Bazárek Rádia R

Brno - Oblečení, doplňky, knihy nebo vinyly. Atrium Iva Možného se zaplnilo věcmi, které darovali členové studentského komunitního Radia R. Trend kupovaní kousků z druhé ruky v poslední době začal upadat. Bleší trhy jsou vybrané, bazárky vyprodané. Jsou tu však i tací, kteří najdou, co hledají. V second handech nakupují většinou studenti. Najít dobrý kousek v množství nechtěného oblečení vyžaduje trpělivost. Redakce Stisku se ptala studentů na jejich štěstí při hledání oblečení a jestli mají své oblíbené second handy. 

Tereza Kráčmarová, 20 let, Lázně Bělohrad, studentka politologie

Mám ráda blešáky a hrabáky, nakupuju v nich. I dneska jsem tady stihla koupit už pár kousků. Z pětasedmdesáti procent nakupuju v sekáčích, protože mě to hodně baví. Nikdy nevíš, na co můžeš narazit. Mám vytipované obchody v Hradci, ale i v Brně mám jeden. Mají skoro nové věci, navíc je to hodně levné. 

Tereza Kráčmarová

Martin Šeda, 25 let, Brno, student žurnalistiky

Největší bomby co mám v šatníku jsou ze sekáče. Vždycky chodím, když se mám tematicky prevlíct. Ale někdy zajdu prohrabat i normální věci, ktoré nosím běžně. Daroval jsem věci i do Bazárku, co se teď koná v atriu. V poslední době však vidím, že second handy začínají navyšovat ceny a čím dál méně nacházím dobré věci.

Martin Šeda

Vladimír Koudelka, 20 let, Holubice u Brna, prodavač u stánku

Po sekáčích jsem chodíval hodně, bohužel v poslední době nemám na oblečení štěstí. Vždy přede mnou musí někdo přijít a vyhrabat to nejlepší. Bazárky i tak navštěvuju rád, i když teď kupuju jenom staré vinyly nebo CDčka. 

Vladimír Koudelka

Max Záruba, 22 let, Praha, student sociologie

V second handech moc nenakupuji, ale je to jenom kvůli tomu, že jsem na to moc velký a nemají tam na mě věci. Proto navštěvuji klasické obchody, kde většinou velké velikosti oblečení zůstávají na regálech a já mám možnost vybrat si věci, které se mi líbí. 

Max Záruba

Eliška Hypšmanová, 21 let, Chrudim, studentka sociologie a žurnalistiky

Nenakupuji v second handech vůbec. Mám asi jenom dvě trička, protože mám vždycky smůlu a nebaví mě se tam přehrabovat. Vadí mi i to, že je to oblečení, které už na sobě předtím někdo měl, je to vždycky vytahané, plandá to. Nikdy mi žádná velikost neseděla. 

Eliška Hypšmanová

Klíčová slova: Bazárek, FSS, secondhandy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.