21.11.2013 11:38


Třebíč je po podzimu v MSFL senzačně třetí. Na postup však nepomýšlí

Autor: Marek Ustohal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

O takovém startu do sezony při premiérové účasti v Moravskoslezské fotbalové lize (MSFL) se HFK Třebíč ani nesnilo. Nováček třetí nejvyšší fotbalové soutěže je po podzimní části na skvělém třetím místě a není divu, že hráči i vedení podléhají euforii. Postup do druhé ligy nicméně v klubu neplánují.

Třebíč – Už samotný postup do MSFL byl pro hráče třebíčského týmu obrovským úspěchem, cíl pro první sezonu ve třetí lize byl proto zřejmý - nespadnout. Po několika utkáních však museli v klubu změnit svá stanoviska, od poloviny září do konce října totiž HFK Třebíč z osmi zápasů dokázal sedm vyhrát, a usadil se proto na špičce tabulky. Z nastoleného trendu pak neustoupil ani v závěru sezony, a zaslouženě tak přezimuje na třetí pozici s dvoubodovou ztrátou na úplné čelo.Předsezónní příprava ve Znojmě. V červeném zleva Svoboda a kapitán Komínek. Zifčák (uprostřed) nyní v Třebíči právě ze Znojma hostuje. Foto: hfktrebic.cz

„To, co se nám na podzim podařilo, je sen, který se ve fotbale moc často neplní. Máme tolik bodů, kolik jsme původně chtěli na konci minulé sezony,“ rozplýval se po posledním zápase v Zábřehu trenér Třebíče Libor Zelníček. Přitakal mu i záložník HFK Petr Svoboda, který je v klubu na hostování z Cvrčovic. „Cílem bylo zachránit se, nikoli bojovat o čelo tabulky. Krásně se na to kouká, mám z toho nádherný pocit,“ řekl vysoký středopolař.

Tým zůstává nohama na zemi a nevidí se zatím ve druhé lize. „Na postup nepomýšlíme, musíme být realisté. Máme ale bojovný tým a s výkonnostním poklesem nepočítám. Pokud budeme i nadále makat, můžeme se pohybovat okolo páté příčky,“ prozradil svá očekávání Svoboda. „Na devadesát procent jsme již zachránění, takže nyní v klidu můžeme pomýšlet na vyšší příčky,“ podotkl jeho kouč Libor Zelníček.

Pro setrvání v horní polovině tabulky bude pro Třebíč klíčové také udržení stávajícího kádru. V základní sestavě totiž po většinu sezóny nastupovalo pět hráčů, kteří v klubu pouze hostují. Propíraná jsou především jména Zifčáka s Lukášem, kteří budou v zimní přípravě bojovat o místo ve svém kmenovém klubu, prvoligovém Znojmě.

Bude tak pro vedení těžkým úkolem všechny opory v Třebíči udržet. Trenér Zelníček nicméně o složení týmu strach nemá. „Znojemští hráči zůstanou u nás i pro jarní část sezóny,“ tvrdil sebejistě. „Kádr se s největší pravděpodobností nezmění. Žádné posily nepřijdou a odejde maximálně jeden fotbalista,“ uvedl Zelníček, který sám hrával v brněnské Zbrojovce, kde se po skončení aktivní kariéry začal věnovat trénování mládeže.

Lákání druhé nejvyšší soutěže nepocítili v HFK jen hráči, ale i generální a sportovní manažer klubu Pavel Němec. Ani on ale neplánuje vyhlásit útok na postup, jeho důvody jsou ovšem odlišné. „Po stránce sportovní by to vyloučeno nebylo, další věc jsou ovšem finance. Do hospodaření klubu by se muselo více zapojit město. V současné chvíli jsou možnosti hrát druhou ligu mizivé,“ okomentoval situaci nejvyšší funkcionář třetiligového týmu. 

Podle jeho slov dává město Třebíč ročně na chod klubu necelý milion korun. To je na postup mezi českou fotbalovou špičku málo. „Vzhledem k tomu, že druhá liga je profesionální soutěží a roční rozpočty tamějších klubů se pohybují okolo patnácti milionů, nemusím nejspíš dále vysvětlovat, proč je postup nemožný,“ zakončil Němec.

Klíčová slova: fotbal, Třebíč, třetí liga, kádr, druhá liga

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.