27.04.2012 11:23


Tohle se nám vážně líbí?

Autor: Tomáš Janota | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalisté Barcelony jsou nejlepším týmem světa. Stará známá pravda se opět projevila tento týden, kdy Katalánci sice vypadli z Ligy mistrů a ztratili reálné naděje na španělský titul, přesto celému světu dokázali, že na jejich styl hry v současnosti nikdo nemá.

Jsou pro fanouška duely Barcelony atraktivní? Splňují divákovy požadavky? Skutečně je fanoušek spokojený, když zhlédne zápas, v němž si Katalánci hrají se soupeřem jako kočka s myší, mnohdy už mrtvou myší? Těžko. Celý svět obdivuje jejich hru, způsob, jímž drtí všechny své protivníky. Ano, občas nevyhrají, někdy i prohrají, ale takový je život, nemůžou mít přece úspěch pořád. Nicméně je potřeba si všimnout, jakým způsobem k porážce dojde.

Real Madrid sice podal v El Clásicu perfektní taktický výkon, ale utkání, které by diváka zvedlo ze sedadla, to tedy nebylo. Při zápase proti Chelsea zase musela maminka gólmana Valdése smutnit. Synek jí určitě chtěl zamávat do kamery, jenže nic naplat, když je na něj záběr televizní kamery jen třikrát za zápas, protože vícekrát se k bráně míč nedostane. Pak je těžké potěšit své bližní. Barcelona je jako stroj a proto si zaslouží uznání. Opravdu ale chceme vidět, jak ztrapňuje jednoho soupeře za druhým? Mnozí už mají Barcelony dost a raději se podívají na duel, který slibuje alespoň nějaké napětí, než aby čekali, kolik branek "Barca" vstřelí nebo nevstřelí.

Hra Barcelony opravdu vyvolává rozporuplné emoce. Všichni ty kluky opálený obdivují, jak jsou skvělí a fantastičtí, na druhou stranu je v zájmu diváka vidět vyrovnaný zápas a ne debakl outsidera. Ono je složité osobitý barcelonský styl milovat, když fanoušek po dvaceti minutách usne, jelikož si několik malých šikulů přihrává na dva metry míč a zbytek se jen závistivě se slinou u pusy na ten koncert narážeček dívá. Člověk se skoro diví, že správce stadionu nežehrá na vytíženost trávníku, když všichni soupeři Barcelony bývají obvykle vtěsnáni do velkého, popřípadě malého vápna. Jediný útočník pak bloudí po zbytku hřiště jako Alenka v říši divů, sem tam zahlédne balon, možná z dálky bránu nebo spoluhráče, ale to je vše.

Barcelona je holt milovaná i nenáviděná. Jelikož lidé odjakživa podporovali slabší a měli rádi překvapení, tak dnes v každém zápase fandí široká veřejnost jakémukoli týmu, který přijede na Nou Camp nebo hostí hvězdy Messiho, Xaviho a další na svém hřišti. Opravdu nikdo nechce hegemona, který ovládá fotbalový svět. Chelsea je rozhodně jeden z deseti nejlepších týmů na světě a přitom za dva zápasy vystřelila na bránu kolikrát? Pětkrát? Možná ani to ne. Barcelona má mé uznání, ale vážně mě štve, že ostatní nejsou schopni se jí vyrovnat.

Klíčová slova: Barcelona, fotbal, Chelsea, Real Madrid, zápas

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

J.K. | 07. 12. 2012, 15:02
NEJLEPŠÍ TÝM MINULÉ SEZONY JE TÉMĚŘ NEMOŽNÉ URČIT, ALE BERCA TO NENÍ ANI OMYLEM... VŽDYŤ NEVYHRÁLI ANI LM, ANI LA LIGU... JE UPLNĚ JEDNO JAKÝ MAJÍ STYL A POJETÍ, POKUD NEVYHRAJOU... CHELSEA ZAHRÁLA BRAVŮRNĚ A HLAVNĚ UČELNĚ... BARCA NEBYLA SCHOPNÁ VYSTŘELIT :) ... A OSTATNÍ JSOU SCHOPNÍ SE JÍ VYROVNAT.... VIZ REAL MADRID A JEHO DEVÍTIBODOVÝ NÁSKOK V MINULÉ SEZONĚ :) ....JE MI UPŘÍMĚ LÍTO LIDÍ, KTERÉ BYRCELONA SVÝM POJETÍM HRY A LEVICOVOU POLITIKOU V ČELE S MESSIM A SPOL ZASLEPILA... JAKO JE TO JEDEN Z TOP TÝMŮ, ALE ROZHODNĚ NEVÁLCUJE VŠECHNY... NAVÍC MÁ NA SVÉ STRANĚ VŠECHNY ROZHODČÍ SVĚTA... Z POSLEDNÍCH 3 TITULŮ V LM JÍ K 2 NAPROSTO POMOHLI SUDÍ... NECHCI JE SHAZOVAT, ALE LIDÉ SOU Z NICH AŽ MOC POKAKANÍ :D ..... HALA MADRID!!!!!