15.10.2011 19:23


Tisk i obědy zaplatí studenti z jednoho účtu

Autor: Jan Krejčí | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Pomocí Systému úhrad pohledávek za osobami - zkráceně SUPO, lze platit nejrůznější položky, které se týkají Masarykovy univerzity. ISIC tu pak slouží jako kreditní karta pro bezhotovostní platby.

Pro dobití kreditu vám stačí ISIC a papírová bankovka. Kovové mince automat nebere. Foto: Jan Krejčí.Brno Jednotný kredit na ISIC karty zavede Masarykova univerzita již od prvního listopadu. „Sloučení systému SUPO a účtu v menzách je teď ve fázi testování. Testují se převody opravdu existujících peněz z jednoho systému do druhého. Aby se to pořádně odzkoušelo a vychytaly chyby, tak jsme to zatím povolili jen vybrané skupině zaměstnanců,“ sdělil programátor z Oddělení vývoje informačních systémů Petr Výmola. V praxi to vypadá, že si buď z účtu nebo na pokladně dobijete na ISIC kredit a z toho pak můžete platit ubytování na kolejích, tisk, obědy, poplatky za knihovnu nebo drobné dárkové předměty, které prodává sama univerzita.

Když ukončíte studium, dostanete samozřejmě zbylé peníze zpět. „Pokud studenti pošlou peníze bezhotovostně, mají pak možnost si je i stejným způsobem vrátit. Při platbě v hotovosti, si je zase mohou vybrat na pokladnách,“ uvedl vedoucí Oddělení uživatelské podpory a provozu informačních systémů Ivan Burian.

O systém se také začaly zajímat některé školy. „Zájem projevila akademie Sting. Druhá škola, která projevila zájem nejen o SUPO, ale i o Inet (systém udržující a zpřístupňující data univerzity) a další jeho části, je univerzita v Hradci Králové,“ dodal Burian.

Případné sloučení účtů se ve studentské obci setkává s nadšením. „Pokud dojde ke sloučení účtů, bude to určitě jednodušší. Je to dobrý nápad,“ vyjádřil se k SUPU student fakulty sociálních studií Jakub Locker.

Systém SUPO napsal a kompletně vymyslel tým z Ústavu výpočetní techniky v Brně. Jeho myšlenkou bylo, aby se z jednoho konta na univerzitě dalo platit úplně všechno. Přes všechny právní, peněžní a technické obtíže spustil tým v roce 2006 tuto univerzitní „banku“, která funguje na celé Masarykově univerzitě.

 

Více informací o systému získáte na adrese www.muni.cz .

Klíčová slova: SUPO, ekonomika, Masarykova univerzita

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.