05.03.2015 17:17


The Color Run není o sportovních výkonech, ale o zábavě

Autor: Bulánková Veronika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

The Color Run si získal přes milion příznivců po celém světě, třicátého května se Pět nejšťastnějších kilometrů na Zemi poprvé poběží i v České republice. Trasa zpestřená rozhazováním práškových barev povede například pražskou Stromovkou.

Praha – Po četných úspěších v zahraničí dorazil barevný závod The Color Run i do Česka. Poběží se třicátého května v Praze. Spoluorganizátorka akce Michaela Králová doporučuje každému, kdo by se rád stal součástí barevného fenoménu, aby neváhal, protože lístky ubývají každým dnem.

Jak byste představila The Color Run někomu, kdo o něm nikdy neslyšel?

The Color Run, také známý jako Pět nejšťastnějších kilometrů na Zemi, je barevný závod, který oslavuje zdraví, pohodu, individualitu a radost ze života sdílenou s ostatními. Při pětikilometrovém běhu se neměří čas a účastníci jsou na každém kilometru od hlavy až k patě zasypáni různými barvami. 

Kapacita běhu je devět tisíc běžců, kolik lidí se zatím zaregistrovalo? 

Překvapilo nás to, ale zájem je obrovský. Ohlasy na sociálních sítích jsou velmi pozitivní a my jsme rádi, že sespoluorganizátorka The Color Run Michaela Králová, autor: archiv Michaely Králové lidé v Česku chtějí bavit. V prvních třech týdnech po spuštění registrace se nám podařilo prodat přes šest tisíc startovních čísel. Další místa mizí každým dnem, takže doporučuji těm, kdo se chtějí závodu zúčastnit, aby neváhali. Přihlásit se mohou jednotlivci, ale i celé týmy a rodiny. 

Je závod věkově omezený, nebo se může přihlásit každý?

Závodu se může zúčastnit každý, kdo zvládne uběhnout nebo ujít celou délku trati, žádné věkové omezení tedy nemáme. Maminky mohou menší děti vézt i v kočárku. Děti do osmi let mají navíc vstup zdarma.

Běžci po sobě hází barvy, není to zdraví nebezpečné?

Házení barev bych přirovnala k přestřelce, ve které je jedinou zbraní moučkový cukr, takže žádné nebezpečí nikomu nehrozí. Barvy používané při The Color Run se vyrábí z potravinářského škrobu, a jsou tedy čistě přírodní a zdravotně nezávadné. Naši vrhači barev si i přesto dávají pozor a míří nízko, aby se barva běžcům nedostala do očí. Někteří účastníci mají při běhu brýle a šátky k zakrytí očí a úst.

Proč by podle vás měli lidé The Color Run vyzkoušet? Na co byste je nalákala?

The Color Run nabízí parádní atmosféru, zábavu a spoustu legrace. Lidé by měli zažít na vlastní kůži, o čem tenhle skvělý barevný fenomén je.

Klíčová slova: rozhovor, běh, barvy, poprvé v Česku

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.