16.03.2013 21:07


TEST: Brněnské secondhandy

Autor: Markéta Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Slečny, paní a možná i někteří pánové, kteří alespoň někdy nakupují oblečení v secondhandech, jistě potvrdí, že najít kvalitní a zároveň levný sekáč, ve kterém je dostatečný výběr a přitom se na člověka nesypou plné regály nacpané pochybnými svršky, je k nezaplacení. Proto jsme připravili test náhodně vybraných secondhandů v Brně, který alespoň napoví, kam se vyplatí zajít a co v jakém obchodě čekat.

Secondhand na Pekařské ulici

Kousek od tramvajové zastávky Šilingrovo náměstí je první z vybraných secondhandů. Jarně nazdobená výloha ukazuje oblečení a boty i s cenovkami, takže si lze snadno udělat představu o cenách ještě na ulici. Největší výhodou je velký prostor uvnitř. V první místnosti je dámské oblečení všeho druhu, v druhé najdou svršky pánové a děti. Pro boty je vyhrazená celá V secondhandech se dá levně nakoupit i značkové oblečení.stěna a kromě kabelek, pásků a šátků tam lze koupit i záclony, povlečení, ručníky a další bytový textil. Docela velké převlékací kabinky jsou i se zrcadly v rohu první místnosti. Prodavačka a zároveň majitelka obchodu má dobrý přehled o prodávaném zboží, ale není moc ochotná. Najít v záplavě oblečení pěkný stylový kousek chce trpělivost, ale námaha se může bohatě vyplatit. Například netradiční kalhoty od Gábiny Páralové, které přímo v obchodě známé návrhářky stojí téměř čtyři tisíce korun, lze v secondhandu pořídit za necelé dvě stovky.

cena ****
kvalita oděvu **
výběr ***
personál **
prostor *****
kabinky ***

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

 

Secondhand na Lidické ulici

Výběrový secondhand naproti Městskému divadlu Brno slibuje rafinované, elegantní, originální a módní oblečení. Ve výloze nejsou u vystavených oděvů cenovky, ale zato několik upozornění, že na všechno oblečení se vztahuje padesátiprocentní sleva. Obchod není moc prostorný, tvoří jej jedna místnost, kde jsou dámské i pánské oděvy, dětské oblečení, kabelky, pásky, šátky i trocha bytového textilu. Kabinky jsou dostačující, potěší zrcadlo uprostřed obchodu, které na zkoušení kabátů a podobných svrchních oděvů bohatě stačí. Prodavačka a majitelka v jedné osobě dobře ví, jaké zboží nabízí, a bez problému zákazníkovi poradí nebo najde vhodné oblečení. Nezanedbatelnou část nabídky tvoří outletové, tedy nepoužité oděvy. Ceny jsou vzhledem ke slevě příznivé. Mezi outletem se snadno najdou zajímavé kousky, v použitém textilu už se musí hledat pečlivěji. Pokud by ale oblečení nebylo za polovinu, bylo by docela drahé. 

cena **
kvalita oděvů ****
výběr ***
personál ****
prostor *
kabinky ***

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

 

Tamara na Jakubské ulici

U nenápadného secondhandu mezi Českou ulicí a Jakubským náměstím potěší cenovky u oblečení ve výloze. Nepříjemným překvapením je však stísněný prostor uvnitř a především naprosto nevyhovující kabinka na převlékání, kterou tvoří pouze závěsem zakrytý roh místnosti Společenské boty Paolo Santini v secondhandu Bellitex.hned vedle pultu prodavačky, kde je také jediné zrcadlo v obchodě. Tamara nabízí standardní výběr dámských a v omezené míře i pánských oděvů. Několik kabelek a pásků lze v přeplněné místnosti snadno přehlédnout. Prodavačka nemá moc přehled o nabízeném zboží a moc neporadí. Secondhand patří spíš mezi ty levnější, ceny jsou srovnatelné s obchodem na Pekařské ulici.

cena ****
kvalita oděvů **
výběr **
personál *
prostor *
kabinky *

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

 

Bellitex na Husově ulici

Upravenou výlohou a postranní cedulí na sebe upozorňuje secondhand Bellitex kousek před Šilingrovým náměstím. Na pečlivě oblečených figurínách chybí cenovky, takže představu o cenách si uděláte až uvnitř. Ve dvou místnostech je dámský, pánský i dětský textil všeho druhu, hodně bot, kabelky, pásky, šátky, záclony, látky, ale i plyšové hračky pro děti. Kabinky jsou prostorné a se zrcadly, těch by ale vzhledem k velikosti obchodu mohlo být víc na různých místech. Bellitex patří mezi dražší secondhandy, ale nabízí široký výběr pěkného a kvalitního oblečení. Některé slečny a dámy možná potěší nabídka nových plesových a společenských bot značky Paolo Santini, jejichž cena se pohybuje zhruba kolem pěti stovek.

cena **
kvalita oděvů ****
výběr ****
personál ***
prostor ****
kabinky ***

(maximum pět hvězdiček = nejlepší)

Klíčová slova: secondhand, Brno, test, oblečení, nakupování

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.