23.05.2016 01:55


Teplé dny lákají ven. Kam jít, když je Petrov nuda?

Autor: Michaela Benešová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

První letní dny už dorazily i k nám a tak téměř každý rád vyrazí ven, pobýt na čerstvém vzduchu. V centru je oblíbeným místem Špilberk a Denisovy sady či Lužánky. Brno ale nabízí mnoho jiných snadno  dostupných míst na procházku. Hromadnou dopravou se dá většinou dostat až na místo, nebo se tam dá dojít do několika minut pěšky. 

Brno – Každý den jsou vidět návštěvníci fontány u Janáčkova divadla, jak posedávají na trávě a  užívají si pohodu. Za zády jim ale stále ruch města připomíná, že jsou jen na malém zeleném trávníku v centru. Někteří preferují více soukromí a mnohdy i krásný výhled na Brno, by ale měli vyzkoušet následující tipy na procházku či piknik.

Wilsonův les

Nedaleko Jurkovičovy vily se nachází lesopark se širokými zpevněnými cestami a spoustou stromů. V lese jsou umístěny i lavičky. Místo je oblíbené pro běžce a pejskaře. Každý, komu chybí les v centru města, má možnost zajít sem.

Nejbližší zastávka MHD:  Náměstí Míru

Linka: 4, 81, N89

Kamenný vrch

Přírodní památka Kamenný vrch je snadno dostupné místo na procházku. Nachází se zde také velmi populární koniklecová louka. Fialové kvítky lákají amatérské fotografy i zamilované páry. Kdo by chtěl květiny vidět rozkvetlé, nemá už moc času. Koniklec totiž obvykle kvete od března do května.

Nejbližší zastávka MHD:  Koniklecová

Linka: 26, 37, 50, N90, N95

Koniklec. Foto:Michaela Benešová

Bílá hora

Většina lidí zná Bílou horu jen jako zastávku, o tom co se skrývá na kopci, už ale nemají ponětí.

Procházka mezi stromy končí u betonové skulptury, která slouží spíš jako plátno pro sprejery. V noci je odsud výhled na svítící Moravský zemský archiv.

Nejbližší zastávka MHD: Bílá Hora, Poliklinika Židenice

Linka: 8, 9, 58, 78, N97

Na planýrce

Nedaleko nákupního střediska se nachází bývalá zahrádkářská kolonie, kde by okrasné rostliny nikdo nečekal. Po vyšlapaných cestičkách přes lehkou džungli se návštěvníci dostanou na místo, odkud je nádherný výhled na celé Královo Pole. O popularitě místa v letních měsících svědčí i pozůstatky ohnišť v okolí. Místo není vhodné pro kočárky a rodinné výlety, cesty jsou příliš úzké a nikdo se nestará ani o místní vegetaci.

Nejbližší zastávka MHD:  NC Královo pole

Linka: 67, 81

Schreberovy zahrádky

Zelený park uprostřed města slouží nejen maminkám na procházky s kočárkem, ale i k posezení na dece s piknikovým košem. Park má více světlých otevřených ploch, než stínu, a tak je vhodný pro různé hry jako frisbee.

Nejbližší zastávka MHD:  Tomanova

Linka: 5, 9, 11, N93

Kamenná čtvrť

V kamenné čtvrti se hned za obydlenou částí dá na začátku lesa vylézt na krásnou vyvýšeninu, odkud je výhled na celé výstaviště a Kamennou čtvrť. Romantický výhled lemovaný Svratkou je opravdu výtečný.

Kdo chce, může pokračovat lesem dál, kde se dostane až k Masarykovu háji nebo Bohunickému kampusu.

Výšlap není příliš náročný, ale ve společenské obuvi by nebyl příliš bezpečný.

Nejbližší zastávka MHD:  Poříčí

Linka: 2, 6, 84, 405, 406, x2, N91

Kamenná čtvrť-výhled. Foto:Michaela Benešová

Klíčová slova: Brno, příroda, piknik, procházka, les, park

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.