06.04.2017 11:45


Témata na konferenci Výkvěty si přednášející volí sami

Autor: Lenka Jebáčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Plýtvání nezávadnými potravinami. Touto tematikou ve středu 5. dubna započala třídenní studentská konference Výkvěty, která potrvá až do pátku 7. dubna na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. V následujících dnech se účastníci mohou podílet na diskuzích po přednáškách studentů nebo se zúčastnit procházky po Brně.


hudební vystoupení, studentské prezentace nebo výlet do jeskyní Moravského krasu - See more at: http://munimedia.cz/prispevek/temata-na-konferenci-vykvety-si-prednasejici-voli-sami-12049/#sthash.AMKCzI5Z.dpuf

Autorka výstavy Konzumní mandala Kateřina Pořízová hovoří o své práci. Foto: Lenka Jebáčková.

Brno – Zahájení studentské konference Výkvěty ve středu zaplnili zájemci o environmentální témata. K večeru se lidé sešli v atriu Fakulty sociálních studií v Brně. Součástí třídenní konference jsou nejen přednášky týkající se životního prostředí, ale i hudební vystoupení, studentské prezentace nebo výlet do jeskyní Moravského krasu.

Studentská konference Výkvěty je zaměřená na studentské přednášky a následnou odbornou diskuzi účastníků. „Jedná se o otevřenou konferenci. Nemáme žádné konkrétní jednotící téma, studenti se sami hlásí se svými příspěvky,“ řekla organizátorka Výkvětů Kateřina Tůmová.

Středeční program zahájila výstava Kateřiny Pořízové s názvem Konzumní mandala. Výtvarné dílo reaguje na beztrestné vyhazování nezávadných potravin. Jedná se o fotografie kruhu, který je zaplněný různými druhy jídla. Ty autorka fotila po dobu tří týdnů a sledovala, jak postupně hnijí. Doprostřed kruhu umístila hamburger jako symbol konzumní společnosti. „Snažila jsem se svým dílem poukázat na problematiku plýtvání jídla skrze to, že jej použiji na umění, a tím to jídlo úplně znehodnotím,“ uvedla Pořízová.

Po otevření výstavy následovalo autorské čtení básní Zbyňka Ulčáka a hudební doprovod houslistky Heleny Továrkové. Zároveň účastníci zhlédli výstavu fotografií Kevina Tona s názvem Láska ke krajině prochází žaludkem. „Program je každoročně pestrý a přednášky vzbuzují debaty. Nejvíce oceňuji, že si studenti mohou vyzkoušet, jaké to je přednášet,“ řekla studentka prvního ročníku environmentálních studií Michaela Kadavá.

V dalších dnech se zájemci mohou zúčastnit například přednášky Luboše Slováka zabývajícího se pojmem příroda nebo výkladu Radky Tyslové, která se zaměřuje na postoje zemědělců k protierozním opatřením na orné půdě.

Konference Výkvěty se letos koná počtvrté s finanční podporou Norských fondů, které napomáhají mezinárodní spolupráci v oblasti výzkumu a stipendijního programu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Organizují ji studenti Katedry environmentálních studií. Cílem organizátorů konference je především propojovat studenty mezi sebou a s akademiky, čímž chtějí umožnit společnou odbornou diskuzi.

Klíčová slova: zahájení, konference, výkvěty, environmentální studia, příroda, fakulta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.