07.03.2016 14:51


Tělocvik mě motivoval ke sportu, říká většina studentů v anketě

Autor: Monika Veselá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Většina oslovených studentů Masarykovy univerzity v Brně vidí v povinné tělesné výchově spíše komplikaci v cestě za titulem, než radost z pohybu. Při registraci kurzu si ale mohou vybírat mezi desítkami různých sportů, podle svých preferencí. 

Brno – Každý, kdo chce úspěšně ukončit studium Masarykovy univerzity v Brně, musí pravidelně navštěvovat celkem dvě povinné tělesné výchovy.  Většina studentů proti těmto požadavkům hlasitě protestuje, ale v řadách těchto dočasných sportovců lze najít i pár těch, kteří si touto cestou najdou ke sportu vztah. Přivedlo absolvování povinné tělesné výchovy studenty z Masarykovy univerzity v Brně ke sportu? 

Tělocvik mě motivuje ke sportu, říká většina studentů v anketě

David Grolich, 21 let, student historie, Svitavy

Pár let před tím, než jsem nastoupil na Masarykovu univerzitu, jsem hrál hokej, věnoval jsem se trochu i basketbalu. Jenže kvůli škole jsem se sportem skončil. Pro povinný tělocvik jsem si vybral basketbal a zjistil jsem, že mi sport chybí. Takže jsem se hned v dalším semestru znovu přihlásil na basketbal a začal hledat tým, ve kterém bych si mohl jen rekreačně zahrát ve volném čase. Takže můžu říct, že povinný tělocvik mě znovu přivedl ke sportu. 

Tělocvik mě motivuje ke sportu, říká většina studentů v anketě

 

 

Tereza Letochová, 23 let, studentka veřejné politiky a lidských zdrojů, Kyjov

To asi nepřivedl, protože potom, co jsem v minulém semestru splnila první tělocvik, jsem sportovat nezačala. Občas si vyrazím na kolo nebo do posilovny, ale že bych se nějakému sportu věnovala, to ne. Sport, který jsem si vybrala, mě bavil, ale věnovat bych se mu víc nechtěla.

 

Tělocvik mě motivuje ke sportu, říká většina studentů v anketě

 

Dominik Barták, 24 let, student evropských studií, Pardubice

Vzhledem k tomu, že pravidelně sportuji od mala, byl povinný tělocvik pouze jedna část z mých sportovních aktivit a po jeho splnění ve sportu dál pokračuji. Je dobře, že je povinnou součásti studia, protože spousta ostatních se ke sportu ve svém volném čase nepřinutí a tady musí. Pár mých spolužáků po tělocviku začalo pravidelně sportovat.

 

Tělocvik mě motivuje ke sportu, říká většina studentů v anketě

Ivana Mikšovská, 21 let, studentka učitelství pro první stupeň základní školy, Kolín

Nikdy dřív jsem nesportovala, tedy jízdu na kole po městě do toho nepočítám, takže jsem měla problém s tím, podle čeho si vybrat tělocvik. Nakonec jsem se přihlásila na aerobic a začalo mě to bavit. Po skončení jsem si ho zapsala znovu a zjistila jsem, že by mi chyběl. Tak jsem začala pravidelně chodit na hodiny i mimo školu a můžu říct, že ke sportu mě přivedl právě tělocvik. 

 

Tělocvik mě motivuje ke sportu, říká většina studentů v anketě

 

Dominik Butschek, 22 let, student podnikové informatiky, Rosice

Hrál jsem basketbal už před tím, než jsem absolvoval povinný tělocvik, takže mě ke sportu tělocvik nepřivedl.  Ale pár kluků, co tam se mnou chodilo, si basket a sport vůbec vyzkoušeli poprvé a docela je to nadchlo. Dokonce se ptali, jestli se někde dá amatérsky trénovat.

Klíčová slova: Masarykova univerzita, tělocvik, anketa, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.