26.03.2017 09:48


Těhotné modelky se včera procházely po molu na brněnském výstavišti

Autor: Eliška Pospíšilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nová soutěž s názvem Těhotná Miss odstartovala již v lednu letošního roku. Zájemkyně posílaly fotografie a písemné úvahy spojené s jejich těhotenstvím. Včera měli návštěvníci brněnských veletrhů možnost zhlédnout finále této soutěže. U příležitosti výstavy Pro Dítě se sešlo deset finalistek, které se utkaly o hodnotné ceny a vůbec první titul Těhotné Miss České republiky.

Finalistky soutěže Těhotná Miss. Foto: Eliška Pospíšilová

Brno – Doba, kdy musely modelky splňovat přísné míry, je již dlouho pryč. K plnoštíhlým modelkám se letos poprvé přidaly také modelky těhotné. Včera od dvanácti do patnácti hodin mohli návštěvníci veletrhů Pro Dítě sledovat finále nové soutěže Těhotná Miss na brněnském výstavišti.

Zakladatele Michala Staňka pro vytvoření této soutěže motivovala problematická situace v České republice, ať už se jedná o zvyšující se neplodnost, vysoký věk prvorodiček nebo častou rozvodovost. „Ztrácí se důvěra v tradiční rodinu. Mladé ženy se dnes také často bojí, že přijdou o práci nebo o přátele. Chceme poukázat na křehkost těhotenství. Je to stav, který není zcela společensky doceněn a chráněn,” uvedl Staněk. „Těhotné maminky bychom si měli hýčkat za to, jakou službu dělají nejen své rodině, ale také národu. Ne pouze zpoplatňovat vše, co je spojeno s příchodem dítěte na svět,” dodal.

Do soutěže se přihlásilo dvacet žen, které zasílaly své fotografie a písemné úvahy na téma Radosti a starosti v těhotenství. Výsledných deset finalistek vybrala porota na základě „lajků“ u fotografií na Facebooku a obodováním písemného úkolu.

Mezi finálové soutěžní úkoly patřil vědomostní test, který dámy vyplňovaly v zákulisí, odpovídaly v něm na otázky týkající se těhotenství. Po testu následoval na pódiu rozhovor na téma Moje těhotenství a mateřství, diváci se tak více seznámili s finalistkami. Závěrečnou disciplínou byla přehlídka těhotenské módy a po ní již vyhodnocení výherkyň.

Titulů se rozdalo hned několik. Nejdříve porota vyhlásila Těhotnou Miss sympatie. Tou se stala Helena Simmová, která získala nejvíce „lajků“ na facebookových stránkách. Neplánovaná speciální cena putovala k vojákyni Petře Chovancové, která má na starost bezpečí vzdušného prostoru nad Českou republikou. Třetí místo pomyslného stupně vítězů a titul druhé Těhotné Vicemiss získala Jitka Šuláková, druhé místo, a tak první Těhotnou Vicemiss se stala Aneta Procházková.

Každá z finalistek získala kytici a dary užitečné pro těhotnou ženu. Vyhrát však mohla jen jedna. Nejvyšší stupeň vítězů a titul první Těhotné Miss náležel Janě Duco. „Soutěž jsem brala jako příležitost oprostit se od stereotypu na mateřské. Byl to pro mne také jakýsi trénink, jelikož nerada mluvím na veřejnosti,” uvedla Duco, která čeká již druhé miminko. „Šlo to ruku v ruce. Přijeli jsme ze zahraničí, koupili byt a otěhotnět se nám pokaždé podařilo napoprvé. Patříme k těm šťastným,” dodala Duco. Odměna pro vítězku se skládala z cen v hodnotě téměř třiceti tisíc korun.

Porotu tvořilo sedm odborníků. Mezi nimi se objevila také šéfredaktorka časopisů Maminka a MojeBetynka Alice Rossi. „Často fotíme těhotenskou módu, při bodování jsem se tedy zaměřovala na fotogeničnost,” uvedla. Nejdůležitější vlastností, kterou by těhotné ženy a maminky měly mít, je dle Rossi trpělivost. „Jde o krásné, ale velmi náročné období,” dodala.

Účast v porotě přijaly také moderátorky pořadu Sama Doma Soňa Šuláková a Tereza Šnajdr Stýblová. „Zaměřovala jsem se na celkové sympatie. Na začátku jsem měla jiné favoritky než na konci. Hodnotila jsem tedy celkový výstup dam, nejen jejich vzhled, ale také vyjadřování,” sdělila Šnajdr Stýblová. „S konečným výběrem jsem celkem spokojená, velkou roli ale hrály také body v testu, které jsme my ovlivnit nemohly. Tam záleželo na špatných a správných odpovědích finalistek,” dodala Šuláková.

Soutěží provázela diváky moderátorka Magdalena Janoutová. Mezery v programu vyplňovala předváděním různých produktů a služeb pro těhotné ženy a maminky. Možnost vyhrát ceny jako například kojící polštář měli tak i diváci z publika. Nejvíce se však hlásily finalistky. Dle Michala Staňka bude mít soutěž další ročníky. Zbývá jen vyřešit, zdali se bude konat jednou za rok nebo dvakrát, vzhledem k devítiměsíčnímu trvání těhotenství.

Klíčová slova: Těhotná Miss, Pro Dítě, výstaviště, soutěž, BVV, veletrhy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.