22.03.2012 19:46


Technické muzeum Brno zve návštěvníky do velikonoční dílny

Autor: Michaela Římanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Technické muzeum Brno zve v prvním jarním týdnu návštěvníky do své velikonoční dílny. Zájemci si mohou vyzkoušet jednu z technik zdobení vajíček nebo si vyřezat velikonoční ozdobu pomocí lupénkové pilky. Velikonoční výtvarně technická dílna je letos otevřená již po šesté. „Zájem je obrovský, už první den po otevření máme téměř vyprodáno,“ uvedla organizátorka dílny Táňa Slavíková.

Autor: Michaela Římanová

Brno Návštěvníci velikonoční dílny mají k dispozici kahany, nad kterými je rozpuštěná speciální směs vosků. Pomocí háčku nanáší roztavený vosk na vajíčka a vytváří na něm určité vzory. „Nikdy jsem nezkoušela zdobit vajíčka takovouto technikou. Je to zajímavé,“ řekla asi desetiletá účastnice dílny Katka. Techničtěji zaměření návštěvníci ocení možnost si z překližky vyřezat motýla, květinu nebo vajíčko. Po nabarvení tak vznikne velikonoční ozdoba do květináče nebo na stůl. „Je to docela těžké. Musel jsem se snažit, abych to neuřezal jinde, než mám. Ale bavilo mě to,“ řekl školák Jirka.

Velikonoční program je součástí celého cyklu dílen pro veřejnost, které technické muzeum pořádá. Účastnit se mohou nejen děti, ale i dospělí. „Dílny jsou u návštěvníků oblíbené, proto jsme je začali pořádat jako doprovodný program ke speciálním akcím muzea nebo k významným svátkům,“ vysvětluje Slavíková. Kromě Velikonočních dílen se návštěvníci mohou těšit na workshopy související s akcí Nepálských dnů nebo na před prázdninovou dílnu, kde se budou tvořit vlastní trička pomocí různých výtvarných technik.

Klíčová slova: Velikonoce, dílna, workshop, technické muzeum

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.