20.03.2013 07:58


Tancuj, vykrúcaj, Brno! Další zastávka bude na Mistrovství Moravy

Autor: Kristýna Kolibová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Taneční skupiny ze všech koutů Jihomoravského kraje se v sobotu utkaly v regionálním kole soutěže Czech Dance Organization. Halu brněnského Bobycentra zaplnilo tisíc osm set diváků. Tanečníci ovládli parket za doprovodu jazzové, moderní, latinskoamerické i baletní hudby. „Jedná se o dlouholetou tradici. V dobách totality šlo o přehlídky mladého tance na písničky českých autorů. Postupem času a s přílivem nových trendů se soutěž dostala do současné podoby," řekl hlavní organizátor Radim Samek. Tanečníci se už nyní připravují na další kolo soutěže – Mistrovství Moravy, které se koná 20. - 21. dubna v Přerově.

Brno - Taneční soutěže pořádané Czech Dance Organization jsou každý rok významnou událostí pro každého milovníka tance a skvělé hudby. Z regionálního kola postupují týmy na Mistrovství Moravy, které vyústí v Mistrovství republiky. Zájem tanečních skupin o tyto závody je obrovský. Czech Dance Organization má ve své evidenci na dvěstě padesát tanečních skupin po celé republice. Jen v Jihomoravském kraji jich je čtyřicet osm," poznamenal Samek. Soutěže se mohou zúčastnit tanečníci moderního tance, jazz dance, baletu, show dance, latinskoamerického a párového tance, diskotékových a streetových formací. Na závody nemíří jen velký počet soutěžících, událost je atraktivní i pro diváky. Ti si pochvalují úžasnou atmosféru. Skupiny se navzájem podporovaly a sledovaly, ohlasy při vyhlašování výsledků trhaly ušní bubínky. To jsem u jiných sportů nezažil," komentoval soutěž s nadšením student Dan Audy.

Propracovanost tanečních formací, přesné pohyby i dynamika, se kterou tanečníci předváděli svá čísla, budí dojem dlouhé přípravy a dřiny. Diváci si zřejmě myslí, že choreografii chystáme měsíce dopředu, ale pořádně jsme začali trénovat asi před měsícem," řekla trenérka z brněnské taneční skupiny Fénix, Marta Zemanová, která byla ověnčená dvěma medailemi – zlatou a stříbrnou. Získala je s formacemi v kategorii street dance. V soutěži mohou závodníci načerpat zkušenosti, prosadit se a podtrhnout svou taneční osobnost," dodala Zemanová. Při vyhlašování výsledků šlo číst emoce z tváří tanečníků i jejich blízkých. Srdce mi bušilo jak o život," řekla ještě v euforii tanečnice street dance Kristýna Mlčoušková, která si odnesla zlatou medaili. Vedle taneční skupiny Fénix, která byla letos opravdu úspěšná, se v regionálním kole kategorie street dance umístily i brněnské taneční skupiny Magic Free Group, B Fresh, Beaut Up, Efect Dance a také Mighty Shake Zastávka ze Znojma.

O významu a úrovni závodů není pochyb. Czech Dance Organization má jako jediná možnost nominovat své nejlepší tanečníky na mezinárodní soutěže International Dance Organization. Každý rok vyjíždí tři tisíce reprezentantů hájit nejlepší tancování v Česku do světa," doplnil Samek. Organizace vznikla v roce 2007 a za dobu působení na trhu se vyrovnala tanečním závodům ve světě. Bobycentrum se sice bude otřásat v rytmech taneční hudby až za rok, ale už tuto sobotu se můžete těšit na další regionální závody. Tanečníci ze Středočeského kraje poměří síly s konkurencí v Praze.

Klíčová slova: Tanec, soutěž, Czech Dance Organization, street dance, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.