03.04.2020 14:20


Studium na prestižních světových univerzitách si může vyzkoušet každý, školy nabízí kurzy zdarma

Autor: Tereza Hermanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Příležitost vyzkoušet si studium na některé z nejprestižnějších světových univerzit má teď každý. Vzdělávací platforma Coursera nyní nabízí některé z kurzů zájemcům zdarma. Do projektu se zapojily také společnosti Google nebo Amazon.

Prestižní světové univerzity nabízí výuku online zdarma. Zdroj: Pixabay

Brno – Univerzity po celém světě nabízí pro zájemce online výuku zdarma. Zapojeny jsou i americké Ivy League univerzity (Brown, Harvard, Cornell, Princeton, Dartmouth, Yale, Columbia a University of Pennsylvania, pozn. redakce), které se podle žebříčku Academic Ranking of World Universities řadí mezi patnáct nejlepších škol na světě. Nabídka zahrnuje širokou škálu oborů, mezi nimi například lékařství, matematiku, společenské a humanitní vědy nebo podnikání.

Kromě škol se zapojily i společnosti Google a Amazon. Jejich nabídka obsahuje výuku jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Zájemci se mohou naučit jak efektivně využívat aplikace těchto společností, administrativě nebo programování.

Nabídku online výuky pro veřejnost školy rozšířily po vydání bezpečnostních opatření spojených s nemocí COVID-19. Jejich cílem je podpořit studenty, kteří jsou kvůli uzavření škol nuceni zůstat doma. Některé kurzy proto tematicky spojili s pandemií nového typu koronaviru. Zájemci se mohou přihlásit do kurzů epidemiologie, kde se dozví více informací o této nemoci.

Od spuštění projektu se zapojily tisíce studentů z celého světa. „Po přerušení výuky jsem hledal nějaký podpůrný materiál a náhodou jsem objevil právě tyto online kurzy. Teprve s nimi začínám, ale zdají se mi jako skvělý doplněk k výuce," popsal student lékařské fakulty Vít Pištělka.

Výuka trvá obvykle čtyři až deset týdnů, záleží na náročnosti. Podmínkou absolvování je splnění průběžných úkolů a účast na video přednáškách. Po ukončení kurzu získají studenti certifikát o absolvování.

Možnost zapsat se do některého z kurzů zdarma mají zájemci až do konce července. Samotný přístup do systému poté budou mít do konce září. „Termíny nejsou finální, podle potřeby plánujeme prodlužovat přístupy s ohledem na vývoj aktuální situace," uvedl v tiskové zprávě ředitel Coursery Jeff Maggioncalda.

Vzdělávací platforma Coursera vznikla v roce 2012 na americké univerzitě Stanford. Od jejího vzniku se zapojilo více než dvě stě vysokých škol z celého světa a nabízí přes dva tisíce kurzů.

Klíčová slova: online výuka, univerzity, studium

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.