07.05.2011 12:20


Studenty v Brně lákají nové slevy

Autor: Iva Procházková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Brněnští studenti mají od konce dubna možnost využít nové slevy. K jejich uplatnění potřebují pouze slevovou kartičku, kterou lze koupit za padesát korun.

Slevová karta. Foto: Iva Procházková.Brno – Nová kampaň Studentské bony se v Brně rozjela na konci dubna. Brněnští studenti mají díky ní možnost využívat širší nabídku studentských slev. Na jednotlivých fakultách jsou k dostání slevové karty za padesát korun. „Na každé kartičce je deset nároků na slevu, takže jedna sleva vyjde studenta na pět korun,“ řekl zakladatel Studentských bonů Petr Skula.

Výhodné ceny se přitom nevztahují na jednu konkrétní oblast, student si může vybírat z několika restaurací či sportovních areálů a  lze je luplatnit i na kulturní zážitky. „Každý týden slevy doplňujeme a aktualizujeme. Na rozdíl od jiných slevových systémů jsou naše cenová zvýhodnění stálá,“ upozornil na výhodu Studentských bonů Skula.

Studentka Markéta Lazarová prodává slevové karty na fakultě sociálních studií. Foto: Iva Procházková.„I když některé slevy nevyužiji, investice se mi stejně vrátí. Jako největší výhodu vnímám to, že všechny slevy můžu využít jen na jednu konkrétní věc, když mě zaujme. Třeba dvě pizzy za sto třicet pět korun,“ řekla studentka Nikola Janíková. Je podle ní však škoda, že je zatím málo slev v oblasti kosmetiky a péče o tělo. „Snad se nabídka ještě rozšíří,“ dodala Janíková.

V současné době lze slevy koupit na fakultě sociálních studií, fakultě sportovních studií, na pedagogické fakultě a v Univerzitním kampusu Bohunice. Mezi další prodejní místa patří například kavárně Maid či čajovna Inaris. Již brzy by mělo být možné zakoupit slevové karty na všech brněnských fakultách.

Mezi studenty jsou i tací, kteří slevovou nabídku neplánují využít. „K věcem, které se tváří hrozně výhodně, mám nedůvěru. Bojím se, abych se z vlastní nevědomosti neupsala k něčemu, co se záhy stane velice nevýhodným,“ vysvětlila studentka Barbora Kučerová. Protože není z Brna, ani nemá tolik možností slevy uplatnit.

Petra Skulu inspiroval k tomuto projektu jeho polský kamarád, který mu vysvětlil, jak u nich podobný systém slev funguje už několik let. V současné době lze slevy uplatňovat jen v Brně, ale počítá se s jejich rozšířením. „První vlna rozšíření nabídky do dalších měst je plánovaná na říjen. Postupem času chceme zavést náš slevový systém po celé republice,“ doplnil Skula.

Více informací a jednotlivé slevové nabídky najdete zde.

Klíčová slova: studentské bony, slevy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.