27.10.2019 15:48


Studentům statistických předmětů pomáhá na FSS podpůrné centrum

Autor: Filip Bednář | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Řada studentů se na vysoké škole potká během studia se statistikou. Se zvládáním statistického učiva pomáhá studentům na Fakultě sociálních studií Metodologický a statistický tutoring provozovaný Katedrou psychologie.

statistika

Brno – Studenti psychologie a sociologie na FSS se v prvním roce studia setkávají se statistickou analýzou dat. Statistika je pak provází v průběhu celého studia, nicméně statisticky zaměřené předměty dělají studentům problémy. „Noví studenti bývají překvapení, že musí při studiu sociálních věd věnovat poměrně velké množství času statistice a metodologii,“ uvedl studentský garant provozu tutoringu a vyučující Jaroslav Gottfried.

Vyučující Katedry psychologie na FSS se proto rozhodli založit podpůrné centrum pro studenty, kteří potřebují se statistickými záležitostmi pomoci. „Často se stávalo, že se před statistickým kabinetem tvořily fronty studentů. Proto jsme se rozhodli založit centrum, ve kterém doktorští a magisterští studenti pomáhají svým mladším kolegům se statistikou, metodologií nebo psychometrikou,“ doplnil Gottfried.

Zájemci o konzultace obvykle do centra docházejí při psaní seminární práce nebo při přípravě diplomového projektu. „Se studenty řešíme konkrétní statistické problémy, jako jsou t-testy, korelace, signifikance nebo p-hodnoty,“ řekl Gottfried. Nejčastěji studenti žádají pomoc s ujasněním hypotéz a definic statistického modelu v seminárních nebo diplomových pracích. „Obvykle si student vymyslí poměrně složité statistické řešení své práce a my mu pomáháme jej zjednodušit,“ doplnil student Jakub Brojáč, který je jedním z tutorů centra.

Studentka psychologie Jana Fikrlová fungování centra chválí. „Statistický tutoring je skvělý projekt. Sama jsem několikrát využila možnost konzultace a vždy jsem se setkala s maximální ochotou, ať už se jednalo o banalitu nebo složitější problém,“ sdělila Fikrlová.

Metodologický a statistický tutoring na FSS je součástí projektu Math and Support Centre Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Tento projekt nabízí studentům pomoc s matematikou a statistikou. Veškeré konzultace poskytované v projektu Math and Support Centre jsou poskytovány zdarma. Na konzultaci mohou přijít zájemci kdykoliv v provozních hodinách bez nutnosti objednání. „Obě podpůrná centra jsou určena pro všechny studenty Masarykovy univerzity,“ uzavřel garant provozu Gottfried.

Rozvrh metodologického a statistického tutoringu na FSS naleznete zde.

Rozvrh Math and Support centra na ESF naleznete zde.

Klíčová slova: statistika, fakulta sociálních studií, FSS, tutoring, metodologie, ESF

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.