06.03.2018 14:56


Studentům Masarykovy univerzity může s problémy pomoct univerzitní Poradenské centrum

Autor: Gabriela Štvrtňová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studium vysoké školy může být pro člověka v mnoha ohledech náročné. Pro své studenty, kteří mají potíže nejen se zvládáním učiva, ale například i s osobním životem nebo nízkou sebedůvěrou, tak nabízí Poradenské centrum Masarykovy univerzity od října 2017 konzultace s psychologem. Až pět setkání v českém i anglickém jazyce jim poskytuje zdarma. Mezi studenty se však o poradenství zatím příliš neví.

Brno – Poradenské centrum Masarykovy univerzity poskytuje svým studentům od října 2017 psychologické poradenství. Univerzita se tak řadí mezi dvacet veřejných a státních vysokých škol, které tuto službu nabízejí. Konzultace jsou v českém i anglickém jazyce a prvních pět sezení si studenti platit nemusí.

Dosud není povědomí o službě mezi studenty rozšířené. Psychologické poradenství zatím využilo asi sto padesát studentů, prostor má pro třicet klientů týdně. Plně obsazená byla jen v listopadu 2017. „Něco málo jsem o poradně slyšela. Kdybych ji ale chtěla využít, nevím, jak se přihlásit,“ řekla studentka evropských studií Hana Osifová.

Potvrzuje to i manažerka Poradenského centra Lenka Kříčkova: „Je to tím, že je poradenství v pilotní verzi, během tohoto roku ale zahájíme komunikační kampaň. Studentům pak službu budeme nabízet víc.“ Dosud jsou dostupné pouze základní informace na webových stránkách poradenstvi.muni.cz. 

Poradenské centrum Masarykovy univerzity externě spolupracuje s osmi psychology a psycholožkami. Délka individuálních konzultací je padesát minut, mimo jiné mohou zájemci využít i konzultace přes aplikaci skype, a to v délce třiceti pěti minut. Pět prvních setkání si studenti Masarykovy univerzity platit nemusí. 

Ti, kteří mají zájem poradenství využít, musí kontaktovat jejího koordinátora na emailovou adresu psycholog@muni.cz. Ten pak studentům nabídne nejbližší možné termíny všech osmi psychologů. Po prvním setkání se student domlouvá s psychologem individuálně. Službu můžou využít také zahraniční studenti. Konzultace jsou totiž i v anglickém jazyce. „V této chvíli ji ale využili jen dva takoví studenti," řekla Kříčková.

Lidé, kteří nechtějí či nemůžou navštívit Poradenské centrum, mají možnost využít internetovou poradnu studentů katedry psychologie Fakulty sociálních studií. Podle jejího garanta a profesora psychologie Zbyňka Vybírala může pomoct. „Pro lidi v trápeních může být odpověď z online poradny užitečná, i když je jen jednou z několika podaných rukou,“ uvedl. Dotazy jsou bezplatné a anonymní.

Klíčová slova: Masarykova univerzita, poradenství, psycholog

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.