18.10.2016 17:50


Studentům chybí propojení humanitních a přírodovědných oborů

Autor: Jan Pánek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Přírodovědný, nebo humanitní obor? Takovou otázku si klade spousta maturantů při volbě vysoké školy. Někteří se rozhodnou studovat dvě univerzity, aby zkusili oba druhy oborů. Někteří si vyberou jen přírodovědný, někteří jen humanitní obor. Ve zbytku studia jim ale druhá složka chybí.

BrnoPřeklenout rozdíl mezi humanitně a přírodovědně zaměřenými vysokými školami se snaží Studentský vědecký klub Masarykovy univerzity. Spojuje studenty humanitních a přírodovědných oborů, kterým schází kontakt s druhou variantou studia, které se museli vzdát vstupem na vysokou školu. 

S řešením přišli samotní studenti. S novým semestrem obnovili fungování Studentského vědeckého klubu působícím při Masarykově univerzitě. „Každý měsíc pořádáme jednu přednášku, vždy pozveme nějakou význačnou osobnost. Jednou přijde humanitně zaměřený host, jednou přírodovědně zaměřený. Přednášce předchází sbližovací hra a po ní následuje diskuze, kde se členové klubu lépe poznávají,“ prohlásila organizátorka klubu Kateřina Kratochvílová.

Cílem klubu je nejen vzájemně propojit humanitní a přírodovědné znalosti, ale i sblížit studenty těchto oborů. „Líbí se mi atmosféra a hry před přednáškou. Museli jsme vymyslet nejpodivnější věci, které jsme všichni u stolu měli společné. To dobře sblížilo studenty,“ řekl člen klubu Jan Jíša.

Masarykova univerzita

Studentský vědecký klub má momentálně asi sto členů, ale stále svou základnu rozšiřuje. „Do našeho klubu může přijít každý student Masarykovy univerzity. Stačí napsat na munisvk@gmail.com, součástí přihlášky je i motivační část,“ prohlásila Kratochvílová.

Přednášky jsou naplánované až do konce akademického roku. Mezi přednášejícími budou podle Kratochvílové hlavně vysokoškolští profesoři a odborníci zapálení pro věc. „Těším se jak na poznávání zajímavých témat z rozličných oborů, tak na budování přátelské party,“ dodal Jíša.

Klíčová slova: Masarykova univerzita, studenti, Studentský vědecký klub, přednášky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Kateřina Kratochvílová | 20. 10. 2016, 16:27
článek obsahuje nepřesnosti, bohužel jsme jej neviděli před zveřejněním. Po studentech nevyžadujeme motivační dopisy, vyplňují přihlášku, kterou jim zasíláme. Zájemci o členství se mohou ozvat na náš email munisvk@gmail.com. Sdružujeme studenty humanitních a přírodovědních oborů, ale jsme otevřeni i zájemcům zcela jiného zaměření