08.12.2013 17:03


Studentský průkaz se vyplatí i na sjezdovkách

Autor: Aneta Zachová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Sezóna tuzemských lyžařských areálů se s každou vločkou sněhu pomalu probouzí z letního spánku. Jakkoli jsou ceny za jízdné rok od roku vyšší, ke studentům jsou provozovatelé skiareálů ještě stále shovívaví a připravují pro ně výhodné slevy. 

Brno - Zimní sezóna už klepe na dveře a je tedy na čase oprášit lyže a snowboardy, popřípadě požádat Ježíška, aby přinesl nějaký nový kousek do výbavy. Řada českých středisek přitom nabízí výhodné slevy na permanentky a výlet na hory se tak může stát o něco méně nákladný.

Milovníci nejvyššího českého pohoří zajisté ocení slevy, které pro ně připravilo hned devět tamních středisek. Mezi nimi nechybí ani hojně navštěvovaný Ski areál Špindlerův Mlýn. Majitelé ISIC karty zde mohou při pořizování skipasů uplatnit až dvacetiprocentní slevu, která se však nevztahuje na večerní lyžování. Stejné podmínky platí i pro areál Prkenný Důl, Benecko nebo Herlíkovice. Slevy nabízejí i menší krkonošská střediska jako Šachty, Kamenec a Kozinec. 

Do lyžařské výbavy studentů patří také karta ISIC. Foto: Aneta Zachová

V areálu Majasport si studenti s kartou ISIC dokonce zalyžují za poloviční cenu. Tento areál dále nabízí třicetiprocentní slevu v půjčovně a servisu, nezkušené sjezdaře potěší levnější výcvik v tamní lyžařské škole.

Výhodnější permanentky poskytují studentům i provozovatelé středisek v Jeseníkách. O dvacet procent levnější lyžování si majitelé karty ISIC užijí v Ostružné a o něco méně výhodné je pak zakoupení skipasů v Přemyslově, Petříkově a Filipovicích. ISIC slibuje od nového roku také patnáctiprocentní slevu na Červenohorském sedle.

Za Krkonošemi a Jeseníky neotálí v nabídkách levnějšího jízdného pro studenty ani šumavské kopce. Výhodnou slevu využijí studenti v Kubově Huti, kde mohou lyžovat za juniorské ceny. 

O dvacet procent levnější permanentky jsou pro studenty k mání také ve Skiareálu Lipno a Skiareálu Kašperk. Příjemnější ceny čekají na studenty také na Špičáku a v areálu Zadov.

ISIC uplatní lyžaři také v deseti beskydských areálech. Největší tamní středisko Pustevny přitom nabízí až dvacetiprocentní slevu. Za zmínku stojí také Skiareál Troják, kde studující zaplatí za jízdné stejnou částku jako děti.

O slevy nepřijdou ani ti, kdo vyrazí do Krušných či Jizerských hor. Deset procent z ceny jízdného neváhají studentům odpustit na Klínovci a Božím Daru, o něco více pak studenti ušetří v Mariánkách. Co se týče Krušných hor, hned tři zdejší střediska nabízejí dvacetiprocentní slevu. Nechybí mezi nimi ani Tanvaldský Špičák a zbylou dvojici tvoří Bedřichov a Severák.

Přestože tento výčet středisek se některým může zdát zdlouhavý, nezmiňuje ani zdaleka všechny areály. Seznam všech dvaačtyřiceti zimních studentských rájů je k vidění zde

Klíčová slova: ISIC, slevy, skipas, skiareál

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.