08.03.2012 18:19


Studentský portál LeMur slaví druhé výročí

Autor: Markéta Mikšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Redaktoři internetového portálu LeMur informují studenty Masarykovy univerzity o aktuálním dění na jednotlivých fakultách, i o životě v Brně. Téměř přesně před dvěma lety jej založila skupina studentů různých fakult Masarykovy univerzity a LeMur tak v těchto dnech slaví další výročí.

Redakce LeMuruZa dva roky existence pod hlavičkou občanského sdružení Garrigue Media si LeMur vybudoval početnou redakci a získal velké množství čtenářů. Portál má specifické tematické zaměření. „LeMur slouží především studentům, píšeme tedy nejen o dění na univerzitě, ale také třeba o kulturně, společenských akcích v Brně,“ upřesňuje editorka LeMuru Magdaléna Daňková.

Na portálu existují rubriky věnované událostem a univerzitě, ale také publicisticky orientovaná rubrika Názory, vybízející čtenáře k diskuzi. K nalezení jsou zde také stručné krátké zprávy informující o akuálním dění.

Kromě večerních oslav plánuje redakce při této příležitost také vydání tištěné verze LeMuru. „Jedná se o vůbec první tištěné číslo, takže půjde o opravdovou raritu,“ upřesňuje další člen redakčního týmu Adéla Pavlunová. LeMur v papírové podobě vyjde koncem března a studenti jej naleznou zdarma na svých fakultách.

Klíčová slova: LeMur, Masarykova univerzita, studentský portál

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.