07.11.2013 15:38


Studentské slevy: Studenti si mohou levněji zasportovat sami i s přáteli

Autor: Martina Kynclová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Možností sportovního vyžití je v Brně mnoho. Kam však zamířit beze strachu, že to zruinuje studentovu peněženku? O tom je dnešní díl studentských slev. Seriál už informoval, jak ušetřit s Isic kartou za jídlo, kulturu a cestování.

Pro milovníky adrenalinových sportů nabízí škola Kiteseason z Brna patnáctiprocentní slevu na denní snowkiting kurz. „K tomuto sportu člověk potřebuje jen lyže nebo snowboard a padák.Snowkiting je jedním z adrenalinových sportů. Foto: archiv Radka Blažka Pak už záleží na chuti a schopnostech jednotlivce, zda se nechá větrem pohánět po rovině, nebo bude skákat z několikametrových svahů,” vysvětlil organizátor snowkitingovch kurzů Radek Blažek. Kurzy se konají na Vysočině a v Moldavě, trvají pět hodin a student za ně zaplatí 1710 korun. 

Brněnská firma Nicom poskytuje studentům s Isic kartou padesátiprocentní slevu na zkušební ponor v bazénu, cena pak činí něco přes pět set korun. „Účastníci se naučí správně sestrojit a používat výstroj, seznámí se s bezpečnostními pravidly při potápění a vše si prakticky vyzkouší v pět metrů hlubokém bazénu,” řekl ředitel firmy Nicom Nikolaj Varčev.

Tanec a cvičení

Pětinu z ceny kurzů a jednotlivých lekcí ušetří studenti s Isic kartou v Centru Tance ve Václavské ulici. Výsledná částka se odvíjí od aktivity, kterou si člověk zvolí. Nabídka zahrnuje například pole dance, balet, jógu, moderní či orientální tance, nebo zumbu. 

Zumbu či pilates si mohou studenti zacvičit ve Fit studiu Jana ve Stamicové ulici. Jedna lekce stojí osmdesát korun, místo devadesáti pěti.

BeFit na Lidické ulici prodává studentům permanentku za sedm set korun na deset lekcí zumby, fit dance, power jógy, body stylingu či pilates. Pokud chtějí vyzkoušet různá cvičení, je výhodnější chodit na jednotlivé lekce, protože hodinová lekce vyjde na sedmdesát korun.

Posilovny

Na studentské peněženky myslí také personál Old style gym na Cejlu. Za měsíční permanentku účtují o sto korun méně než dospělým, tedy pět set dvacet korun. Předplacený vstup na celý semestr I v posilovnách mohou studenti ušetřit. Foto: Martina Kynclovápak student pořídí za třináct set, ušetří tak třista korun. Jednorázový vstup do posilovny běžně stojí sedmdesát korun, k tomu je však zdarma iontový nápoj. Za jednorázovou návštěvu student ušetří dvacet korun, ale jen do čtrnácti hodin.

Dámská posilovna ve Vodově ulici poskytuje studentkám dvousetkorunovou slevu na měsíční permanentku. Zaplatí tak tři sta devadesát korun. Před první návštěvou je však třeba se předem objednat.

Do Big one fitness ve Václavské nebo Benešově ulici můžou chodit studentky i studenti jednorázově za pětaosmdesát korun, ušetří tak třicet korun, nebo s měsíční permanentkou za osm set padesát korun, pak ušetří sto čtyřicet korun. Kdo však plánuje cvičit mezi desátou a čtrnáctou hodinou ve všední dny a neomezeně v sobotu, může ušetřit více. V tyto takzvané šťastné hodinky je cena ještě minimálně o čtvrtinu nižší.

Sportování s přáteli

Tenisovou či badmintonovou halu ve Sportovní ulici si mohou studenti pronajmout až s třicetiprocentní slevou. Například večerní hodina badmintonu tak vyjde na sto osmdesát korun, místo dvě stě šedesáti.

Milovníci squashe mohou ušetřit na různých místech. Hodina hry je ve Štolcové či Vodařské ulici vyjde na sto dvacet korun ve všední den a sto šedesát korun o víkendu. Výhodnější cena však platí jen do patnácti hodin, poté si připlatí až padesát pět korun.

Půl hodinu squashe za sedmdesát korun nabízí Rock sport klub, ale také jen ve všední dny do patnácti hodin. Studenti tak ušetří třicet korun.

Až třicetiprocentní slevu na squash a bowling mohou využít držitelé Isic karty v areálu Sport Balkán. Slevy nejsou omezeny denní dobou. Půlhodina squashe vyjde na sedmdesát korun, místo sta korun. Za hodinu bowlingu zaplatí student od pondělí do čtvrtka sto osmdesát korun, v ostatní dny o čtyřicet korun více.

Klíčová slova: studentské slevy, isic, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.