11.10.2013 11:20


Studentské slevy: Jak se v Brně levně najíst i napít

Autor: Tomáš Kremr | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Půjdu dnes do menzy? Anebo na pizzu do Nostry či do kampusu? Dá se najíst levně i někde jinde? Na poslední otázku vám odpoví druhý díl našeho ser, iálu, který se zaměřuje na stravování.

 

V minulém díle jsme vás informovali o tom, jak se dá v Brně pohybovat v kulturní oblasti se studentskými průkazy. Přečíst si jak ušetřit třeba v divadle či kině, můžete zde. Nyní se však zaměřujeme na kulturu jinou, a sice gastronomickou. V jejím rámci si povíme, jak jíst levněji s kartou ISIC, ale i bez ní.

Rychlé zahnání hladu: fastfoody

Výhodné menu u McDonald's: Big Mack a hranolky. Foto: Tomáš KremrNejvětší pokrytí slev pro držitele karet ISIC nabízejí v Brně podniky s rychlým občerstvením. Ve všech pobočkách McDonald’s dostanete sendviče BigMac anebo McChicken se středními hranolky za sedmdesát devět korun – sendviče samotné stojí oba sedmdesát korun, hranolky pětařicet  ranní snídani v podobě McMuffinu se slaninou a capuccinem seženete za čtyřicet devět korun – cena McMuffinu je čtyřicet pět korun, capuccino stojí třicet sedm. V každém brněnském KFC zase za jednotnou cenu sto deset korun dostanete dva Twistery nebo dva Zingery, případně můžete oba dva pokrmy nakombinovat. Zinger bez jakékoliv slevy seženete za devětašedesát korun, Twister je o deset korun dražší. Řetězec "sendvičáren" Subway zase nabízí akci 1+1 patnácticentimetrový sendvič zdarma i s nápojem – bezedný kelímek, či půllitrová láhev nápoje dle vlastního výběru. S touto slevou se obvykle vejdete do sto třiceti korun.

Milovníci restaurací Burger King po prokázání se průkazkou ISIC dostanou slevu patnáct procent na jakékoliv menu z nabídky, anebo můžou k menu dostat hamburger zdarma. Jediný Burger King v Brně však najdete pouze v obchodním centru Olympia, které leží vzdušnou čarou přibližně sedm kilometrů od centra. Co ovšem v centru najdete, konkrétně v ulici Česká, to je Paneria, která se specializuje na bagety a zapečené panini. Za šedesát pět korun si tam se studentským průkazem můžete koupit kuřecí panini a půl litru coca-coly. Obvyklá cena panini je sedmdesát dva korun, cola stojí třicet čtyři korun.

Přehled slev ve fastfoodech
Restaurace Produkt Původní cena Cena po slevě
Burger King

Jakékoliv
menu

sleva 15 % /
hamburger zdarma 
KFC Twister 2ks za 158 Kč 2ks za 110 Kč
KFC Zinger 2ks za 138 Kč 2ks za 110 Kč
McDonald's BigMac
+ hranolky 
70 + 35 Kč 79 Kč
McDonald's McChicken
+ hranolky 
70 + 35 Kč 79 Kč
McDonald's McMuffin
+ capuccino 
45 + 37 Kč 49 Kč
Paneria Kuřecí panini
+ 0,5l coly 
72 + 34 Kč 65 Kč
Subway Jakýkoliv
15cm sendvič 
- 1+1 zdarma
+ nápoj 

Zdroje: http://isic.cz/, ceníky zmíněných restaurací v jejich brněnských pobočkách

Pizzerie, restuarace, kavárny i diskotéka

Jestliže fastfoody nejsou nic pro vás a chcete jíst zdravěji, nebo se alespoň neládovat smaženým jídlem, najdete v Brně i možnosti získat slevu ve dvou pizzeriích. U Kalvodů v ulici Pionýrské dostanete k jedné pizze druhou zdarma, což platí i pro jejich rozvoz domů. V pizzerii Va Bene máte jako student nárok na slevu patnáct procent na koupi pizzy. Musíte si pro ni ale zajet až do Žabovřesek do Královy ulice.

V designové restauraci Leporelo+ na Malinovského náměstí dostanete slevu dvacet procent na jídla denní nabídky – na ta pouze od tří do pěti hodin odpoledne  a slevu deset procent na pokrmy z celkové nabídky restaurace. Hlavní chody denní nabídky však většinou stojí více než dvě stě korun, avšak zcela jistě ochutnáte pokrmy, které jen tak nějaká restaurace nenabízí  slyšeli jste třeba někdy o hovězím flank steaku s dýňovými placičkami a belgickými kapustičkami či o grilované italské klobásce salsiccia se špagetovou dýní s rozmarýnem a česnekem?

Cenově dostupnější variantou je pak restaurace a oldies diskotéka v jednom  Deja Vu v ulici Úvoz. Studentům tam nabízí patnáctiprocentní slevu na konzumaci jídla i nápojů, které zrovna nejsou v žádné akční nabídce. Milovníky kávy a sladkého zase potěší sleva v kavárně a palačinkárně Kalypsó v Běhounské ulici, kde si můžete vybrat slevu patnáct procent na cokoliv z jejich nabídky, mimo tabákových výrobků.

Foursquare a slevové portály

Pobočka Tchibo v ulici Česká. Foto: Tomáš KremrRozumíte-li si s vaším chytrým telefonem a sociální sítí Foursquare, můžete díky ní ušetřit i v Brně. Foursquare je ve zkratce služba, pomocí níž dáváte svému okolí vědět, kde se právě nacházíte. Za každé přihlášení na určitém místě – takzvané check-iny – navíc můžete sbírat speciální virtuální odznáčky a ocenění.

Krom nich ale ve vybraných podnicích můžete získat slevu na nákup. V prvé řadě zmíníme kavárny. Pokud se s nějakým kamarádem “checknete” v jakékoliv brněnské prodejně Tchibo, získate k jedné kávě s sebou druhou zdarma. V Placz Café v nákupním centru Letmo u hlavního vlakového nádraží dostanete za každý check-in, kterým se prokážete u obsluhy, slevu deset procent na svou kávu. Cenově podobnou restaurací, jako bylo zmíněné Leporelo+, je i Restaurant Mitrovski v ulici Veletržní. S prokázaným check-inem dostanete ke své objednávce zdarma kávu nebo čaj.

Vyplatí se také průběžně sledovat slevové portály na internetu. Čas od času na nich můžete najít výhodné nejen gastronomické nabídky ve všemožných brněnských podnicích od nejmenších cukráren po vyhlášené restaurace. Za všechny můžeme vyjmenovat například Slevomat, Zapakatel nebo Vykupto.

Jídlo až do domu

Závěrem ještě zmíníme systém brněnských rozvážek. Jestli totiž nemáte zrovna chuť někam chodit a už vůbec ne si doma něco vařit, můžete si jídlo nechat dovézt až domů. Zatím nejrozsáhlejší databázi rozvozů  a hlavně těch zdarma  najdete na jednom místě na webu damejidlo.cz. Krom pizzy, burgerů, čínského nebo indického jídla tam najdete i rozvážku denních menu. Někdy je však bezplatná doprava podmíněna cenou objednávky, takže se opět vyplatí objednávat jídlo hromadně a pro více lidí.

Všechny podniky, o nichž v tomto průvodci padla řeč, najdete na následující mapě. Její interaktivní verze je dostupná zde.

Mapa podniků v Brně. | Autor: Tomáš Kremr | Google.com

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.