30.09.2013 14:09


Studentské slevy: Do divadla studenti chodí za padesát korun

Autor: Ema Zezulová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nejen chlebem je člověk živ, to praví staré přísloví z Bible. Dodržuje se i v Brně, kde se kulturně žije takřka na každém rohu. Návod, jak nebýt kulturní barbar a zároveň neutratit celé jmění, nabízíme v dnešním díle Studentských slev.

V šestidílném seriálu Studentské slevy, vám ukážeme, jak si v Brně užívat a neplatit za to moc. Dnešní díl je věnován slevám z oblasti kultury. V příštích vydáních si nenechte ujít články zaměřené na výhodné cestování, sportování nebo stravování.

Studenti si rádi užívají své volné chvíle. Ilustrační foto. Foto: Aneta Honzková

Kina

Snad nejčastěji studenti v Brně chodí do kina. A všechna brněnská kina nabízejí slevy pro studenty. Nejvýhodnější jsou filmové projekce pro studenty a seniory v Lucerně, kde lístek stojí padesát nebo šedesát korun. „Filmová představení začínají kolem čtvrté hodiny odpoledne většinou v pondělí. Vyplatí se domluvit si rezervaci, neboť kino opravdu praská ve švech. Někdy studenti sedí i na židlích bokem na schůdcích,“ řekl provozovatel kina Dušan Peprný.

Pokud někomu nevyhovuje zaplněné kino s tvrdými sedačkami v Lucerně, nabízí se druhé komorní kino v Brně. V kině Art stojí lístek na známé filmy sedmdesát až devadesát korun. Cena vstupenky na umělecké představení může klesnout i na padesát korun. „Tato sleva není platná na festivaly, které mají vlastní systém slev, ale obecně jsou festivalové projekce levnější,“ uvedl vedoucí kina Ivo Maixner.

V multiplexech Cinema City ve Velkém Špalíčku a v nákupním centru Olympia studentská sleva není natolik výhodná v porovnání s ostatními kinosály. Vyplatí se akce pro tarifní zákazníky O2, kdy dostanete jeden lístek za původní cenu a k němu jeden zdarma. Slevu lze využít jednou ročně. Obvykle však studenti za jeden lístek zaplatí sto čtyřicet devět korun. Pokud se stanou členy klubu Cinema Citypak, mají na každý lístek slevu dalších dvacet korun. Obě slevy klubová i studentská se navíc dají kombinovat.

Divadla

V rámci divadel je ke studentům nejštědřejší Národní divadlo Brno, které nabízí padesátiprocentní slevu na všechna představení. „Studenti si nekupují lístky do I. pořadí ale do III., kde se cena lístku pohybuje okolo stovky. Když se vezme v potaz sleva, studenti jdou na představení za padesát korun,“ sdělila pokladní Silvie Boháčková. Cena lístku na nevyprodané představení stojí také padesát korun a vstupenka se kupuje maximálně hodinu před začátkem představení.

V Městském divadle Brno je studentská sleva třicet tři procent. Mezi nejdražší představení patří muzikály, cenově přístupnější jsou činohry. Vstupenky stojí od dvou set do pěti set korun. Představení, která se hrají krátkou dobu, jsou dražší než díla, která mají svou desátou sezónu. Letošní muzikálová novinka Flashdance stojí pro studenty tři sta padesát korun ve II. pořadí.

Konkurentem klasických divadel v Brně je experimentální Husa na provázku. Tady poskytují slevu na vstupné kolem třiceti procent. Na klasiku Balada pro banditu je třeba si vyčlenit dvě stě dvacet korun. Zajímavé je představení Lásky jedné plavovlásky, které stojí sto sedmdesát korun. Po představení následuje koncert kapely, která hraje písně od The Beatles.

Muzea a galerie

Slevu lze uplatnit také ve všech brněnských galeriích a muzeích. Za výstavu Normalizaci navzdory v Moravském zemském muzeu student zaplatí dvacet korun. V Technickém muzeu je expozice Vědci a vynálezci ke zhlédnutí za pětačyřicet korun. Za návštěvu kasemat na hradě Špilberk se platí padesát korun a za prohlídku hradu Veveří na kraji Brna studenti utratí osmdesát korun.

Na studentskou slevu mají nárok všichni studenti do 26 let. Musí se prokázat kartou ISIC nebo potvrzením o studiu. Může se předkládat také studentská jízdenka na městskou hromadnou dopravu nebo oranžový studentský průkaz potvrzený Českými drahami.

Klíčová slova: studentská sleva, ISIC, kino, divadlo, výstava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.