21.04.2014 13:17


Studentské a jiné slevy: Kde a jak v Brně ušetřit?

Autor: Maršovská Kristýna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti mívají často hluboko do kapsy. Poloprázdná peněženka však nemusí vždy nutně vyústit v nudu v Brně. Je mnoho způsobů, jak se zabavit v moravské metropoli bez peněz nebo pouze s minimálními náklady. Zjistili jsme pro vás, kde a jak ušetřit.

Brno – Studentské peněženky nejsou bezedné. Jejich majitelé si často kladou otázku, jak ušetřit. Jedním z možných řešení jsou různé akce či slevy pro studenty. Základním pravidlem pro získání většiny studentských slev je platný doklad o studiu. V některých případech podniky uznávají oranžový studentský průkaz potvrzený dopravcem či šalinkartu pro studenty. Sázkou na jistotu je však ISIC. Při cestách za hranice se jeho pořízení více než vyplatí. Jedná se totiž o jediný mezinárodně uznávaný doklad o studiu.

Facebooková stránka Co je v Brně zadara? upozorňuje na kulturní a jiné akce, u kterých se neplatí žádné vstupné. Foto: Kristýna MaršovskáBrno je velké město a mít přehled o všech akcích je takřka nemožné. Z tohoto důvodu vznikla na Facebooku stránka Co je v Brně zadara?, která pravidelně přináší různé tipy na kulturní a jiné události, u kterých se vstupné neplatí, nebo je dobrovolné. Další cestou, jak ušetřit, jsou v poslední době oblíbené slevové portály. Pokud uživatel objeví slevu, která již vypršela, ale má o ni stále zájem, může se na stránkách zaregistrovat a systém jej automaticky upozorní v případě stejné nebo podobné nabídky.

Jídlo

Snad každému studentovi se někdy nechce vařit a do menzy nemá čas nebo chuť jít. Řešením může být dovážka jídla do domu. Portál Dámejídlo.cz nabízí při první objednávce zdarma padesát korun na vyzkoušení. Podmínkou je registrace, která však zákazníka nezavazuje k žádným dalším objednávkám. Zájemci mají možnost vybírat z různých typů kuchyní a využívat zvýhodněných cen jídel, které podniky připravují speciálně pro tento portál. Některé restaurace nabízí dovoz zdarma, u jiných musí objednávka dosáhnout stanovené minimální ceny.

Se studentskou kartou ISIC zaplatí její majitelé méně zejména v restauracích s rychlým občerstvením. Dvacet procent z ceny nákupu odečítají v řetězci Subway. O patnáct procent méně za libovolné menu zaplatí strávníci v Burger Kingu v Olympii. V McDonald´s a KFC jsou pro studenty připraveny různé výhodné nabídky. V Panerii čeká zákazníky z řad studentů sleva deset procent. Pizzerie U Kalvodů v ulici Pionýrská nabízí k jedné pizze druhou zdarma.

Kino

Univerzitní kino Scala pravidelně pořádá promítání naslepo. Diváci do poslední chvíle neví, na jaký film se vypravili. Předem se nic neplatí. Až po skončení projekce mají návštěvníci možnost přispět takovou částkou, kterou uznají za vhodnou. Pakliže divák zjistí, že snímek už viděl, je mu časová ztráta kompenzována pivem zdarma. Druhou nejlevnější alternativou je Lucerna. Ta promítá v pondělí odpoledne a v podvečer či ve středu a v pátek odpoledne za zvýhodněnou cenu šedesát korun. To mohou využít především důchodci a studenti. Mezi další kinosály, jejichž ceny nezruinují studentské peněženky, patří kino Art. Cena projekce pro studenty se zde pohybuje v závislosti na typu sálu, ve kterém je film promítán, od padesáti do osmdesáti korun.

Divadla, muzea a galerie

Půl hodiny před začátkem divadelního představení zaplatí studenti například v Mahenově divadle za lístek padesát korun. Foto: Kristýna MaršovskáNárodní divadlo Brno nabízí divákům z řad studentů padesátiprocentní slevu po předložení dokladu o studiu. Půl hodiny před každým představením je pro studenty navíc připravená speciální nabídka vstupného – za lístek zaplatí padesát korun. Zadarmo lze navštívit Moravskou galerii v Brně, která zrušila vstupné do všech stálých expozic. Od prvního prosince loňského roku se zájemci mohou bezplatně seznámit s výstavami moderního umění v Pražákově paláci, starého umění v Místodržitelském paláci a také užitého umění v budově Uměleckoprůmyslového muzea. Mezi další místa v Brně, která mohou studenti navštívit, aniž by museli otevřít peněženku, patří například Mahenův památník. Na padesátiprocentní slevu láká návštěvníky Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna, Dietrichsteinský palác či Biskupský dvůr.

Oblečení, knihy a jiné

Pětiprocentní sleva čeká držitele ISICu v oděvních obchodech Sportissimo, Rock Point, Husky, Triumph či Timeout. Fann parfumerie nabízí po předložení ISICu dvacetiprocentní slevu na nezlevněné zboží vybraných značek a desetiprocentní slevu na ostatní zboží. Deset procent odečítají studentům z nákupů v Neoluxor Books a Knihách Kanzelsberger. Knihkupectví Barvič a Novotný nabízí slevu pět procent na veškerý sortiment při platbě v hotovosti.

Klíčová slova: studentské slevy, Brno, slevy, ISIC

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.