07.10.2011 09:45


Studentská sekce představila nové projekty

Autor: Veronika Janouchová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Členové Studentská sekce Mezinárodního politologického ústavu pozvali studenty na informační schůzku. Představili projekty a aktivity s mezinárodní a politickou tématikou plánované na nový semestr.

Autor: Filmový klub Studentské sekce IIPS

Brno Pro studenty, kteří se rádi angažují ve studentských spolcích, uspořádala v úterý večer schůzku Studentská sekce Mezinárodního politologického ústavu. Organizátoři návštěvníkům vysvětlili, o čem Studentská sekce je. Seznámili příchozí s plány na následující semestr a představili nejrůznější projekty a činnosti. 

Nejvíce studentů přilákal filmový klub. „Loni jsem se byla podívat na filmu o Černobylu a moc mě to zaujalo. Byli tam i lidé, kteří mají s tímhle tématem mnoho společného, třeba příbuzní zasažených. Bylo to zajímavé a inspirovalo mě to. Přišla jsem zjistit, jak se bude pokračovat,“ dodala studentka žurnalistiky Markéta Černá.

Kromě filmového klubu organizátoři prezentovali pět dalších projektů. „Zabýváme se publikováním krátkých článků a analýz spojených s problematikou Evropské Unie,“ představil program Zaměřeno na Evropskou Unii student mezinárodních teritoriálních studií Marek Hrdina. „Hledámé nové přispěvatele, recenzenty i někoho na koordinaci projektů,“ dodal.Schůzka Studentské sekce

Letos chtějí organizátoři vzít studenty mimo půdu fakulty. „Nejvíce se tento semestr těšíme na exkurze. Je to zajímavá aktivita, kterou chceme v dalších semestrech rozvíjet. Navštívit instituce a dostat se k rozhovoru třeba s ombudsmanem se studentům nepodaří každý den,“ řekla předsedkyně Studentské sekce Tereza Skládanková. Představila také debaty. Studenti na ně můžou přijít se svým vlastním tématem a pozvat hosty, které si sami vyberou.

 Studentská sekce spolupracuje s Rádiem R, kde pravidelně vysílá pořad Summit. „Summit je o politice, ekonomice, mezinárodních vztazích, zabýváme se především světovými tématy, ale nevyhýbáme se ani tuzemsku. Můžete tam přijít s čímkoliv, podělit se o své názory a znalosti,“ prezentoval pořad redaktor rádia Pavel Buršík.

Čtyři roky existuje projekt zaměřený na etiketu. Věnuje se tématu, kterým se na fakultě nezabývá nikdo z oblasti mezinárodních vztahů, politologie a evropských studií," Na tento semestr připravujeme tři přednášky se dvěma hosty,“ vyjádřila se vedoucí projektu Kristína Tabačková.

Šanci zapojit se do některého z programů mají podle stávajících členů také noví studenti. „Myslím si, že pro prváky je nejvhodnější právě filmový klub nebo debaty. Můžou projevit své názory nebo se účastnit jen pasivně. Záleží na tom, co je zajímá. Projekt zaměřený na Evropskou Unii je analytický a vhodnější pro studenty druhého nebo třetího ročníku, kteří už vědí, jak se píší seminárky,“ zhodnotila aktivity Skládanková.

Klíčová slova: Studentská sekce IIPS, Filmový klub, mezinárodní vztahy, politologie, projekty

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.