01.12.2012 10:49


Studentská krmítka: Věčné dilema

Autor: Kateřina Lukáčová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pokaždé když si jdu pro kávu, pokaždé když si jdu pro koblihu, přemýšlím, zda se to patří nechat obsluze něco navíc, dýško, jak se říká. V kavárně je to přirozené, v restauraci nutné, ale v Krmítku? Je to jen obchod, nebo jsme v Krmítcích obsluhováni?

Brno Je dobře, že studentská krmítka existují, na tom se shodne většina studentů. Je v nich totiž příjemné prostředí i obsluha, jsou to takové oázy klidu s vůní kávy, kam si můžeme jít odpočinout zmožení z přednášek a seminářů. Objednáte si, co chcete, a taky to dostanete. Potom ale platíte a nevíte.  Pracovník Krmítka filozofické fakulty v Jaselské ulici Jan Štěpánek , si myslí, že, rozhodnutí jestli dát dýško, nebo ne je samozřejmě na zákazníkovi. "Mě to potěší, dostávám sice hodinovou mzdu, ale ta není nijak vysoká.“

Většina studentů, ale Krmítka vnímá jen jako studentské obchody a spropitné nenechává. „Připadá mi

zbytečné, když si jdu koupit třeba jen rohlík, nechávat něco navíc obsluze. To dělám jen v restauracích, a jen v těch luxusních, ale deset procent mi stejně připadá moc,“ přemýšlí Monika Poláková, studentka pedagogické fakulty. Na druhou stranu občas si v Krmítku necháváme připravovat jídlo i pití, obsluha sice jídlo neroznáší, přesto se o nás v jistém smyslu stará.

„Od té doby, co si přivydělávám jako servírka, dávám dýško skoro všude, občas se přistihnu, že o tom přemýšlím i v obchodě, kde je to úplně scestné, a právě v Krmítku zažívám dilema. Většinou nějakou tu korunu nechám, ale jako spropitné se to asi chápat nedá,“ uvažuje studentka právnické fakulty Veronika Helferová. Pracovníci Krmítek, ale nejsou nijak zklamaní, dýško v podstatě ani nečekají. Barbara Lamprou pracuje ve studentském bufetu na pedagogické fakultě a nemyslí si, že by bylo nutné, aby studenti nechávali nějaké peníze navíc. „Jsem za tu práci přece placená, navíc není to restaurace, jen bufet,“ podotýká. Je to tedy na nás. Můžeme se rozhodnout, obsluha to nevyžaduje, dokonce ani nečeká. Ale pokud se o nás někdo hezky stará a je na nás milý, může nám spravit den. A to se myslím sluší ocenit. 

Klíčová slova: Krmítko, bufet, student

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.