13.03.2014 12:03


Studentská fotbalová liga zaznamenala první góly jara

Autor: Alžběta Nečasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Univerzitní liga malé kopané se dočkala jarního pokračování. V pondělí, úterý a ve středu se odehrálo její 14. kolo. Diváci, které neodradila zima, mohli vidět několik přímých soubojů o umístění v tabulce. Ale i takové, které ukázaly rozdíl mezi prvními příčkami soutěže a týmy na posledních místech. 

Brno Od pondělí do středy vždy po sedmé hodině večer měly týmy Univerzitní ligy možnost vylepšit své dosavadní umístění v tabulce. Největším rozdílem skončilo utkání druhého týmu tabulky Diletanti a posledního FC Kredity budou stačit. Brankář poražených z branky vylovil celkem šest balónů, zatímco jeho spoluhráčům v útoku se nepoštěstilo ani jednou.

Nejzajímavějším zápasem celého kola bylo utkání třetího a čtvrtého týmu tabulky skupiny B. Zápas rozhodoval o tom, který ze soupeřů se udrží v kontaktu s vedoucí dvojicí soutěže. Fanoušci týmu Imperium přišli vybaveni transparenty, bubny a různými pokřiky. Jejich tým nakonec ve vyrovnaném utkání vyhrál nad týmem Pozdní sběr 3:2.

Fanklub týmu Ipreium, který porazil tým Pozdní sběr a přiblížil se tak vedoucí dvojici tabulky. Foto: Alžběta Nečasová

Ve středu večer také mužstvo Sebranka získalo první jarní body a sami hráči týmu vítězství komentovali jako úspěch. „Jde o naši první výhru nad mužským týmem,“ řekl s nadsázkou jeden z hráčů. Sebranka porazila lépe umístěný tým v tabulce FC Verdikt, na který tak ztrácí už jen šest bodů.

Své ambice v utkání prvního s pátým skupiny A naplnil vedoucí celek Dream Team. „Ačkoliv v tomto složení hrajeme první rok , věříme si na vítězství. Včera už jsme jaro soutěže zahájili jednou výhrou, tak dnes budeme pokračovat,“ řekl jeden z členů týmu Dream Team Jaroslav Kašpar. Výhry nakonec dosáhli. Beer Team porazili 6:2.

I přesto, že se některá utkání hrála se zpožděním až po deváté večer, některé zápasy přilákaly dokonce mnoho fanoušků. Tým Imperium Měl na své straně patnáct diváků. „Nevadí mi, že je to později. Alespoň mám čas. Odpoledne po škole by se mi nechtělo běžet fandit,“ řekla jedna z dívek pozorujících zápasy z tribuny Monika Stančíková.

Také organizátoři už očekávají jaro a s ním i více fanoušků. Pro návštěvníky nachystají menší občerstvení. „Až se nám ještě trochu oteplí, bude tu stánek s pivem a jinými nápoji,“ uvádí za pořadatele Javer Gusejnov. Na tuto možnost se netěší pouze fanoušci, ale i někteří hráči, kteří by  občerstvení i větší podporu diváků uvítali. 

Aktuální výsledky všech zápasů najdete na stránkách www.univerzitniliga.cz/

Klíčová slova: Univerzitní liga, malá kopaná, fotbal

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.