01.11.2011 20:56


Studenti žurnalistiky pokřtili své mladší kolegy

Autor: Monika Hořínková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Křest čerstvě vylíhnutých žurnalistů alias Přílet Ptáka Ludvíka si včera užili nováčci na katedře mediálních studií a žurnalistiky. Slíbili věrnost žurnalistické profesi a byli oficiálně přijati mezi stávající studenty.

Brno Přílet Ptáka Ludvíka, maskota katedry mediálních studií a žurnalistiky na zdejší fakultě sociálních studií, neboli křest nových studentů, připravili na poslední říjnový večer pro své spolužáky stávající studenti žurnalistiky a členové Spolku přátel Ptáka Ludvíka. Nováčci zhlédli studentský film s maskotem v hlavní roli a byli oficiálně pokřteni.

Křest nových žurnalistů Foto: Monika Hořínková

Studenti druhého ročníku, kteří celou akci zorganizovali a připravili, je přivítali na vysoké škole a na uvítanou promítli studentský film vlastní tvorby s Ptákem Ludvíkem v hlavní roli. „Celkově byla akce dost úspěšná a myslím, že prváci byli spokojeni a řádně svůj křest oslavili,“ řekl jeden z pořadatelů Jakub Fajnor.

Kromě filmu, který dokumentuje žurnalistický život Ptáka Ludvíka a jeho samotu, ze které se snaží dostat za pomoci sociální sítě Facebook, nechyběl ani tradiční slib žurnalistů a přísaha věrnosti Ptáku Ludvíkovi. „Celý večer byl velmi zábavný, hlavně film o Ludvíkovi. Ocenila jsem hlavně fakt, že starší spolužáci připravili společný večer jen pro nás a taky originální žurnalistickou přísahu,“ zhodnotila počínání organizátorů jedna ze studentek prvního ročníku Lucie Sitarová.  

Po skončení oficiální části večera a přivítání nových studentů na katedře se žurnalisté napříč všemi ročníky přesunuli do restaurace PUXpub, kde společně završili ceremoniál a uvedli čerstvou posilu do života studentů žurnalistiky. „Letošním tvůrcům Příletu Ptáka Ludvíka se celkově večer podařil. Dokázali vychytat některé mouchy předešlého ročníku a zároveň určitě zjistili, že není lehké takovou akci uspořádat. Rozhodně předali dál milou fakultní tradici a dopomohli novým, stávajícím i bývalým studentům setkat se na jedné party,“ uvedla jedna z aktérek loňského křtu Irena Varaďová.

Klíčová slova: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, Přílet Ptáka Ludvíka, křest

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.