19.03.2014 21:39


Studenti zahájili program Erasmus+ vlajkovým průvodem

Autor: Ondřej Koraba | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Méně papírování a více peněz. Takové změny přinese nový vzdělávací program Erasmus+. Desítky českých a mezinárodních studentů v Brně oslavily jeho spuštění vlajkovým průvodem.

Brno - Dříve samostatné vzdělávací programy Evropské unie se sdružily v jeden. Erasmus+ nyní zahrnuje všechny současné systémy financování v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a mládeže. Nově také zavádí podporu sportu. V Brně a v dalších městech České republiky včera studenti k zahájení programu dnes uspořádali vlajkový průvod.

Studenti na vlajkovém průvodu k zahájení programu Erasmus+Tento happenning jsme připravili ve spolupráci s Národní radou pro evropské programy a naším cílem je komunikovat se studenty, kteří podle našeho mínění o tématu zatím nemají dostatek informací," řekl spoluorganizátor akce Jakub Tačner.

Průvod začal u budovy bývalé lékařské fakulty a pokračoval po Komenského náměstí, přes ulici Českou, náměstí Svobody a Masarykovu ulici, kudy se zase vrátil zpět. Účastníci při něm rozdávali informační materiály pro studenty.

Mezi nejnosnějšími novinkami pro zájemce figuruje zvýšení finančních dotací a snížení nutné byrokracie. Důležitý je posun v tom, že dříve existovalo několik nezávislých programů, jako Erasmus, Comenius a podobně. Nyní se vše spojilo pod jednu hlavičku. Tím ubude administrativní zátěže. Také je připraveno více peněz, než ve stávajících programech," vyjádřil se k tématu koordinátor Erasmus Student Network pro Masarykovu univerzitu Václav Koubík.

Jedním z důvodů, proč se zvýší finanční podpora účastníků programu, je špatná situace na evropském pracovním trhu. Větší zapojení studentů ve vzdělávacích programech má podle evropské komisařky pro vzdělávání, kulturu, mnohojazyčnost a mládež Androully Vassiliou zlepšit jejich konkurenceschopnost. „Rozpočet programu Erasmus+ byl navýšen o čtyřicet procent. V příštích sedmi letech tak budou moci získat grant více než čtyři miliony studentů, stážistů, učitelů či dobrovolníků," uvedla Vassiliou.

Celkový rozpočet pro období 2014 až 2020 činí 14,7 miliardy EUR. Pro rok 2014 komise vyčlenila 1,8 miliardy.

 

Bližší informace k programu Erasmus+ jsou dostupné na:

www.dsz.cz

www.naerasmusplus.cz

http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/index_en.htm

Klíčová slova: Erasmus+, studium, stáže, vlajkový průvod

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.