15.12.2015 18:36


Studenti začínají pracovat na zlepšení života v Brně

Autor: Martin Vérteši | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti tří brněnských univerzit právě začínají pracovat na projektech, jejichž cílem je zlepšit život v Brně. V pondělí 14. prosince zahájili organizátoři na magistrátu města Meziuniverzitní studentskou soutěž, kde bude v rámci tří témat soutěžit devět týmů namixovaných ze studentů všech tří škol. Týmy budou usilovat o nejlepší řešení.

Brno – Chytrá čtvrť, aktivizace seniorů a informační systém města – to jsou tři témata, jejichž řešení poptává brněnský magistrát a k jejichž vypracování se během podzimu hlásili studenti Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity a Vysokého učení technického. „Dáváme studentům hlavně možnost pracovat pro město na důležitých projektech,“ popsal Jan Žák, zakladatel a organizátor Meziuniverzitní studentské soutěže (Muniss).

Studenti na zahájení Muniss. Foto: Martin VértešiZ výběrového řízení vzešlo devět vedoucích, kteří si ze všech přihlášených studentů sestavili své týmy, každý o šesti až sedmi členech. V pondělí 14. prosince se všichni poprvé sešli na slavnostním zahájení soutěže v Rytířském sále magistrátu města Brna. „Odteď už je to vlastně parta přátel, která si jde zasoutěžit,“ vtipkoval dále Žák.

V každém ze tří témat zvítězí jeden ze tří týmů, který odevzdá nejlepší práci podle zadaných kritérií. Již nyní se přitom počítá s tím, že navrhnuté inovace by se měly uplatnit v praxi. Odměnou pro vítězné týmy bude třicet tisíc korun a možnost další spolupráce s městem. „Projekty budou hodnotit tři hodnotitelé, jeden z magistrátu, jeden z akademické sféry a jeden zcela nezávislý,“ doplnil Žák.

Práce týmů na projektech bude probíhat v období ledna až května příštího roku. Ke každému tématu mají týmy k dispozici garanta, který s nimi bude práci průběžně konzultovat a bude je seznamovat s odborníky na dané téma. „Těším se, že budu moci uplatnit své dovednosti a navrhnout zkrášlení kousku Brna,“ popsala studentka Mendelovy univerzity Veronika Stejskalová, která je vedoucí jednoho z týmů v tématu Chytrá čtvrť.

Ročník 2015/2016 je již pátým v historii soutěže. Vzniklo tak už například několik mobilních aplikací, třeba taková, která občany naviguje k nejbližšímu kontejneru na tříděný odpad. Studenti si kromě praktických zkušeností a případné odměny mohou nechat na své škole uznat kredity.

Klíčová slova: Muniss, studentská soutěž

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.