06.03.2013 13:34


Studenti UTB soupeře z Helsinek nešetřili, zvítězili 9:0

Autor: Martin Vojáček | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Po listopadové prohře s Jyväskylä se hráči UTB opět naladili na vítěznou vlnu.

Autor: Martin Vojáček

Zlín - Před začátkem utkání povzbudil domácí hráče rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Petr Sáha. Ti byli od samého začátku lepším týmem. „Finský hokej patří v univerzitních soutěžích mezi špičku, Helsinky jsou favoritem," prohlásil před zápasem generální manažer a hráč UTB Michal Rudecký. Na jeho slova nedošlo, hostující hráči si po rozpačitém výkonu odvezli devět branek.

Úvodní buly zápasu.   Autor: Martin Vojáček

Domácí po celou dobu drželi otěže zápasu ve svých rukou, což uznal i brankář Helsinek Joonas Turunen: „Letělo na mě spousta střel, zlínští hráči nás přehráli,“ řekl po zápase. Na devítigólovém přídělu se největší mírou zasloužil Matěj Vondruška, který těsně před koncem završil hattrick: „Je to pro mě určitě životní zápas. Dá se říct, že do branky spadlo vše, na co jsem sáhl,“ uvedl po zápase zlínský snajpr. Vondruška byl také vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Hráči obou týmů šli společný zápas oslavit a podpořit hlavní myšlenku celého střetnutí. Tou je identifikace studentů s univerzitami a navazování kontaktů přes hranice. „Moc se těším na oslavu a doufám, že dorazí co nejvíce fanoušků,“ prohlásil po zápase Vondruška. I hostující brankář Turunen se na oslavu těšil. „Jsem hrozně unavený a navíc zítra brzo ráno odjíždíme na letiště. Oslav se ale určitě zúčastním,“ dodal s úsměvem.

Zápas si užili také diváci. „Atmosféra byla skvělá, těším se na další zápasy naší univerzity,“ řekl se pro stisk Radim Bartoš, student Fakulty managementu a ekonomiky UTB. Na další utkání se podle slov manažera Rudeckého mohou studenti těšit zase v podzimním semestru. Soupeř ale zatím není znám. „Teď se budeme soustředit na kvalifikaci na Akademické mistrovství ČR, které hrajeme za dva týdny v Brně a kde chceme zvítězit,“ uzavřel Rudecký.

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.