12.05.2011 11:04


Studenti slavili konec akademického roku

Autor: Jana Vondrová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Možnost odreagovat se před začátkem zkoušek přímo na akademické půdě využili studenti brněnské Masarykovy univerzity. Svojí atmosférou se akce blížila malým letním festivalům.

Studenti slavili konec akademického roku. Brno – Oslavit konec akademického roku přišli včera studenti na dvůr Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. „Přišla jsem se podívat, protože potřebuji nabrat síly na blížící se zkouškové. Také je skvělé, že mohu potkat spolužáky i někde jinde než na přednáškách,“ řekla studentka Johana Pellarová.

Festlival SemestrEnd zahájili členové Kočovné filozofické divadelní společnosti představením Pro dobrou věc. Na dvoře fakulty následně zahrálo několik kapel. Návštěvníci si mohli vyzkoušet řadu workshopů, třeba výrobu placek nebo kreslení mandal. Nechyběly stánky s rukodělnými výrobky či Dobročinný bazárek. Organizátoři nezapomněli ani na představení studentských spolků. Po setmění pokračoval program v blízkých klubech.

Akci pořádá nadační fond studentů filozofické fakulty. „V posledních letech se nám daří koncipovat festival jako přehlídku mimoškolních aktivit lidí spjatých s fakultou. Účinkujícími jsou převážně studenti, absolventi či učitelé filozofické fakulty,“ uvedla předsedkyně nadačního fondu Barbora Kettnerová.

Festival se dříve konal v kavárně Podobrazy, od roku 2003 se studenti scházejí na dvoře filozofické fakulty. „Před dvěma lety jsme akci rozšířili i do druhého areálu filozofické fakulty na Gorkého, kde organizaci zajišťuje studentský klub Krmítko,“ dodala Kettnerová.

Klíčová slova: festival, SemestrEnd

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.