14.04.2013 14:59


Studenti si zahrají plážový volejbal o půl milionu korun

Autor: Martina Hanušová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Příznivci plážového volejbalu z řad studentů vysokých škol se mohou těšit na turnaj Patria Direct Beach Open. V květnu a červnu se beachvolejbalisté utkají v osmi kvalifikačních zápasech. První z nich se odehraje jednadvacátého května v Českých Budějovicích a poslední v Brně šestého června. Vítězové změří své síly v Praze v polovině června.

Brno – Beachvolejbalisté se utkají o postup do celorepublikového finále v osmi univerzitních městech. Každého z kvalifikačních klání se zúčastní celkem dvaatřicet týmů. Tři nejlepší družstva si zahrají v Praze v sobotu patnáctého června a získají vysokou peněžní odměnu.

Pro studenty, kteří se plážovému volejbalu věnují, je to dobrá příležitost. "Beach volejbal hraju ráda, ale jen rekreačně. Turnaj by byl tedy pro mě ideální. Bohužel budu v tu dobu mimo Brno, takže si nezahraju. Jinak bych se hned přihlásila, ceny jsou opravdu lákavé,“ uvedla studentka Masarykovy univerzity Kateřina Šmajzrová. Pro přihlášení je nutné splňovat několik kritérií. Hráči musí studovat na vysoké škole. Navíc nesmí být v posledních dvou letech členy Českého volejbalového svazu, nebo hrát vyšší než krajskou soutěž. „Líbí se mi, že je turnaj amatérský. Na druhou stranu mám ale strach o jeho úroveň. Hráčů, kteří nejsou nikde registrovaní, a přitom hrají na úrovni, zas tolik není,“ dodala Šmajzrová. 

Pořadatelé turnaje podotýkají, že v celém klání půjde především o zábavu. „Chtěli jsme uspořádat turnaj pro studenty, kteří mají rádi sport a chtějí se pobavit. Při tom ale mohou vyhrát i zajímavé peníze,“ řekl jeden z pořadatelů Oldřich Pavlovský. Vítězný tým získá tři sta tisíc korun, druhý rovných sto tisíc a třetí si odnese čtyřicet tisíc korun. Každému týmu mohou postup do finále zajistit také jejich roztleskávačky. Družstvo, které sklidí největší potlesk, automaticky postoupí. Navíc se v závěrečném turnaji roztleskávačky utkají o výhru deseti tisíc korun a bonus padesáti tisíc pro svou vysokou školu. „Na vystoupení roztleskávaček se těším ještě více, než na samotné zápasy. V Česku není mnoho příležitostí, jak vystoupení roztleskávaček vidět, což je velká škoda,“ řekla studentka Univerzity Palackého Jana Sýkorová, která si kvalifikační klání v Olomouci nenechá ujít. 

O místa do finále budou sportovci bojovat už jednadvacátého května v Českých Budějovicích. O den později se utkají v Plzni a ve čtvrtek třiadvacátého května v Ústí nad Labem. Další týden následují kvalifikace v Pardubicích a v Praze, kde proběhne zároveň turnaj pro Liberec. Od čtvrtého do šestého června si beachvolejbalisté zahrají v Ostravě, Olomouci a Brně.

Další informace, úplná pravidla a přihlášky nohou zájemci najít na webových stránkách turnaje zde. Zajímavé zprávy o plážovém volejbale a nejaktuálnější informace o jednotlivých uktáních lze sledovat i na facebookovém profilu Patria Direct Beach Open zde.

 

Online deník Stisk je mediálním partnerem turnaje Patria Direct Beach Open.

Klíčová slova: beachvolejbal, turnaj, Patria Direct Beach Open

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.