02.04.2014 10:06


Studenti si od začátku dubna mohou podat žádost o ubytovací stipendium

Autor: Švanda Robert | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Potřebujete si ulevit od každoměsíčního splácení nájmu nebo vám prostě jen dochází peníze na účtu a přemýšlíte, jak snadno se k nim dostat? Není nic jednoduššího, než si v Informačním systému zažádat o výplatu ubytovacího stipendia.

Brno - Ubytovací stipendium je pro studenty jedna z nejpříjemnějších součástí celého semestru. Právě od včerejšího dne si o něj mohou zájemci zažádat. Částka okolo tří tisíc korun jim bude vyplacena na účty na začátku května. Univerzita už dále nekontroluje, jak studenti s penězi naloží, a proto je mohou použít prakticky na cokoliv od zmíněného ubytování až po nákup dovolené.

Výše stipendia se bude opět pohybovat kolem obvyklých tří tisíc korun, v podzimním semestru to bylo dva tisíce devět set padesát korun. Přesnou částku zatím není možné určit, protože v jejím výpočtu hraje roli několik faktorů. "Momentálně čekáme na to, kolik peněz nám pošle ministerstvo. Až se dozvíme přesnou částku, rozpočítáme ji mezi všechny žadatele. Pravidelně rozdělujeme asi padesát milionů korun a vychází to zhruba tři tisíce korun na studenta. Přesnou výši stipendia ale víme v podstatě až den před vyplácením. Důvodem je neustálá změna počtu studentů splňujících podmínky k vyplacení stipendia," uvedla správkyně studijního odboru Rektorátu Masarykovy univerzity Karolína Ivánková.

Studenti se už brzy mohou těšit na příspěvek na bydlení. Autor: Robert ŠvandaŽádosti se mohou podávat od prvního dubna až do konce měsíce v záložce Informačního systému pod názvem Stipendia. Podmínkou k vyplacení příspěvku je studium v prezenční formě na první vysoké škole v České republice a dále student nesmí mít místo trvalého bydliště na území okresu Brno-město. Předpokládaný termín vyplácení stipendií je stanovený na 6. května.

Studenti ubytovací stipendium vítají, shodují se ale na tom, že ho využijí spíše na jiné účely než na bydlení. "Ubytovací stipendium by mi sotva vystačilo na jeden nájem. Pokud jde o bydlení, tak si z něj občas hradím akorát potraviny, jinak ho využívám především na volnočasové aktivity," vylíčil své zkušenosti se stipendiem student Přírodovědecké fakulty Jiří Trnka. Podobný postoj má k ubytovacímu stipendiu také Erika Stašková. "Ubytovací stipendium používám, spíše než na ubytování, k nákupu dárků nebo oblečení. Letos si ho chci šetřit na dovolenou," řekla studentka Právnické fakulty.

Klíčová slova: stipendium, peníze

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.