01.05.2013 17:05


Studenti si mohou Dies Academicus zpestřit sportovními aktivitami

Autor: David Zouhar | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Už jen tři dny zbývají pro přihlášení do některých sportovních turnajů, které pořádá Centrum univerzitního sportu v rámci Dies Academicus. Na některé sportovní aktivity se ale studenti dostanou i bez předchozí registrace.

Brno – Pracovníci Centra univerzitního sportu připravili pro studenty nejen Masarykovy univerzity na 7. května v rámci Dies Academicus čtrnáct rozličných sportovních aktivit. Návštěvníci se přitom mohou zapojit hned do sedmi sportovních turnajů.

Mezi sporty, které si mohou zájemci přijít vyzkoušet, patří například aquaaerobic, bouldering či fitnessjóga. Milovníci tance mohou rozhýbat svá těla na dance maraton. Společně s vyjížďkou na horských kolech se tanečních lekcí mohou zúčastnit i nestudenti Masarykovy univerzity. Sportovní nadšenci mají možnost si zamluvit účast na lekcích na e-mailu garanta akce, není to ale povinné. „U sportů, kde není uveden termín uzávěrky přihlášek, není předchozí registrace nutná a studenti mohou přijít i bez přihlášení,“ sdělila vedoucí Centra univerzitního sportu Věra Večeřová.

Potvrzení účasti je naopak nutné na turnajích. Zde mohou studenti vybírat například z futsalu, tenisu, volejbalu či beach volejbalu. U posledních tří zmíněných turnajů je uzávěrka přihlášek týmů již 3. května. U beach volejbalu mohou navíc účastníci vyhrát věcné ceny a kvalifikovat se na Akademické hry 2013. Je to také jediná akce, která je zpoplatněná. „Tento turnaj mě láká, bohužel nevím, jestli najdu do uzávěrky přihlášek partnera, jinak bych se rád zúčastnil,“ řekl student Tomáš Jelen.

Ačkoli je připravený program bohatý, část akcí, zejména turnajů, se musí potýkat s konkurencí Brněnského Majálesu, který se koná ve stejný den. „Jelikož mám lístek na Majáles již dlouho koupený, dám přednost jemu,“ zdůvodnila svou neúčast studentka Patrícia Švrčková. „Pokud mě ale zaujme nějaký dopolední program, možná se přijdu podívat,“ dodala Švrčková. Vedoucí Centra univerzitního sportu se ale konkurenčního Majálesu nebojí. „Sportovní aktivity nabízíme pro všechny a je jen na studentech, které akci dá v uvedený čas přednost,“ doplnila Večeřová.

Podrobnosti o všech akcích i s časy utkání, kontaktními e-maily, pokyny a uzávěrkami přihlášek naleznete na stránkách Centra univerzitního sportu.

 

Náhledové foto: Photl.com

Klíčová slova: dies academicus, centrum univerzitního sportu, turnaje, fotbal, tenis

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.